تحصیل ۱۲۰ دانش‌آموز در مدارس استثنایی جزیره قشم

مدیر آموزش و پرورش قشم گفت: ۱۲۰ دانش‌آموز با نیازهای ویژه در ۳ مدرسه استثنایی ارمغان پیش حرفه ای طلوع و متوسط حرفه ای خاص فروزان این جزیره تحصیل می‌کنند.

به گزارش تیلا نیوز، حسین رنجبر گلشواری در این خصوص اظهار کرد: این تعداد از دانش آموزان در پنج گروه کم توان ذهنی، آسیب دیده بینایی، شنوایی، جسمی حرکتی، چند معلولیتی تحت پوشش برنامه‌های این مدارس هستند.

وی تصریح کرد: ۱۲۰ نفر از دانش آموزان استثنایی این جزیره در مقطع پیش دبستانی و ابتدایی، ۵۵ نفر متوسطه اول و ۶ نفر متوسطه حرفه ای کار دانش با نیازهای خاص در مشغول تحصیل هستند.

مدیر آموزش و پرورش قشم خاطرنشان کرد: در زمان حاضر ۲۲ نفر کادر آموزشی توانبخشی در مدارس استثنایی این جزیره فعال و مشغول خدمات رسانی به گروه‌های هدف هستند.

وی، نبود کارگاه های آموزشی و کمبود کلاس درس را بزرگ‌ترین مشکل دانش آموزان استثنایی بزرگ ترین جزیره ایرانی خلیج فارس دانست و عنوان کرد: برطرف کردن این ۲ موضوع در رفع مشکلات این دانش آموزان موثر است.

رنجبر گلشواری در ادامه افزود: نخستین گروه این دانش آموزان در رشته های تحصیلی کمک کار خیاط برای دختران و کمک کار نقاش برای پسران ۲ سال آینده فارغ التحصیل می شوند.

شهرستان قشم با بیش از ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارای ۳۲ هزار و ۷۱۰ دانش آموز (۱۵ هزار و ۸۸۱ دختر و ۱۶ هزار و ۸۲۹ پسر) در مقاطع مختلف تحصیلی است و هم اکنون ۲۴۰ مدرسه و یکهزار و ۲۶۷ کلاس درس دارد.