رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور ناجا خبر داد؛

ترددهای بین استانی ۴۵ درصد کاهش یافت

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور نیروی انتظامی از کاهش ۴۵ درصدی تردد بین استانی خودروها در ایام محرم امسال نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور نیروی انتظامی از کاهش ۴۵ درصدی تردد بین استانی خودروها در ایام محرم امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: از مردم به دلیل همکاری با پلیس و رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا تشکر کرده و امیدواریم هر چه زودتر زنجیره شیوع ویروس کرونا شکسته شود.

وی افزود: گزارش های دریافتی از نقاط مختلف اجرای طرح ممنوعیت تردد خودروها در استان های قرمز و نارنجی حکایت از همکاری مردم و کاهش ترددها داشته است.

وی ادامه داد: آمار روزانه ترددها به صورت روزانه بررسی می شود و این آمار مدام در حال تغییر است اما اکنون شاهد کاهش متوسط میزان تردد نسبت به ایام محرم سال گذشته بودیم، در محورهای اصلی میزان ترددها در آزاده راه تهران – قم، ۷۰، اصفهان ۶۰ و میانگین محورهای جاده های شمالی کشور از جمله رشت – قزوین، هراز، فیروزکوه و آزاده راه چالوس ۶۷ درصد کاهش داشته است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور نیروی انتظامی گفت: البته در این مدت برخی تخلفات توسط برخی رانندگان که توجهی به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی نداشته اند، توسط دوربین و عوامل پلیس ثبت شده است اما اصل اجرای این طرح مبنی بر مممنوعیت تردد بین استانی بوده که در صورت تردد در جاده ها و نقاط اجرای طرح به خودروهای غیر مجاز اجازه حرکت داده نشده و نقاط مبدا بازگردانده شده اند.

سرهنگ شیرانی با بیان اینکه ترددهای بین استانی جزء این طرح نمی شود، گفت: تردد بین استانی در تهران و البرز نیز بلامانع است و همچنان تردد اتوبوس، کامیوان و وانت های حمل بار، کالا و مسافر نیز مجاز است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور ناجا، با یادآوری اینکه ورود و خروج به هر یک از شهرهای ممنوعه به ترتیب یک میلیون (شهرهای قرمز) و ۵۰۰ هزار تومان (شهرهای نارنجی) جریمه دارد، تاکید کرد: اکنون ورود و خروج به ۳۵۹ شهر قرمز و همچنین شهرهای نارنجی ممنوع است و ورود و خروج به هر یک از این شهرها به ترتیب یک میلیون (شهرهای قرمز) و ۵۰۰ هزار تومان (شهرهای نارنجی) جریمه دارد.

به گفته وی، ماموران پلیس راهور در ۳۷۴ مبادی ورودی و خروجی شهرها مستقر هستند و بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا از ترددها جلوگیری می کنند. رانندگانی که در پشت گیت‌های ورودی و خروجی حضور پیدا می‌کنند، بدانند که راه مسدود است و پلیس از ادامه سفر آنها جلوگیری می کند چرا که مصوبه اخیری که به پلیس ابلاغ شده، شامل منع تردد است.