تشریح اهداف طرح احیاء و تعادل بخشی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب حاجی آباد

جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان حاجی آباد با حضور فرماندار، بخشدار و رئیس اداره منابع آب برگزار و اهداف طرح احیاء و تعادل بخشی تشریح شد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از برنا، رئیس اداره منابع آب شهرستان حاجی آباد گفت : در این جلسه برنامه های طرح احیاء و تعادل بخشی تشریح و در زمینه اجرای طرح های سازه ای و غیر سازه ای که یکی از مهمترین برنامه های طرح احیاء و تعادل بخشی است توضیحاتی ارائه و اولویت برنامه های وزارت نیرو در مجموعه شرکت آب منطقه  ای شرح داده شد.

ارسلان باوقار تصریح کرد: در این راستا به منظور حفاظت و صرفه جویی از منابع آب، نصب کنتور هوشمند و حجمی، انسداد چاه های غیرمجاز، جلوگیری از اضافه برداشت و اجرای الگوی کشت و اجرای آبیاری تحت فشار از طرف مدیریت جهاد کشاورزی برنامه های مشخصی وجود دارد که اجرا آنها بر حفظ آب های زیر زمینی تاثیر بالایی دارد.

در ادامه نیز فرماندار شهرستان توضیحاتی در خصوص اجرای کشاورزی صنعتی و تغییر رویکرد از کشاورزی سنتی به صنعتی و همچنین برنامه اجرای آبیاری تحت فشار و توسعه کشت های گلخانه ای ارائه داد و خواستار همکاری تمام دستگاه ها در زمینه برون رفت از مشکلات آبی شد.