تشکیل ستاد بحران در بندر شهید رجایی/ مسئولان مکلف به تبعیت از دستورات قضایی هستند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان با تأکید بر لزوم نظارت قضایی بر ترخیص کالاها از بنادر و گمرکات استان از تشکیل ستاد بحران در محل بندر شهید رجایی بندرعباس خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز، مجتبی قهرمانی صبح امروز (۲۵ تیرماه) با اعلام این خبر اظهار کرد: در نتیجه بازرسی و حضور مستمر مسئولین قضایی در بنادر و گمرکات استان، تشدید نظارت ها بر واردات و صادرات کالا وضع شده و روند ترخیص اقلام وارداتی سرعت یافته است.

وی تصریح کرد: در این خصوص با توجه به نامناسب بودن نحوه نگهداری برخی اقلام وارداتی که احتمال تضییع آنها بر اثر بارندگی پیش بینی شده توسط هواشناسی وجود داشت و ضرورت تسریع عملیات بارگیری و ترخیص، در راستای احقاق حقوق عامه، با صدور دستور قضایی، ستاد بحران در محل اسکله شهید رجایی بندرعباس تشکیل شده و نظارت بر این موضوع را بر عهده گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس دستورات قضایی صادره، تمامی سازمان ها و ادارات مربوطه، مکلف به انجام این دستورات می باشند و به ایشان تذکر داده شد؛ در صورت عدم انجام وظیفه، مراتب به عنوان ترک فعل مدیران، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.