رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا خبر داد؛

تعطیلی مراکز تعویض پلاک در شهرهای قرمز کرونایی

طول مدت تعطیلات به اعتبار زمانی وکالتنامه‌ها اضافه خواهد شد و جای نگرانی وجود ندارد.

رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا از تعطیلی مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک در شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز، سرهنگ علی محمدی در گفت‌وگو با ایسنا دراین باره گفت: برابر مصوبه ابلاغی از سوی ستادملی مقابله با کرونا، مراکز شماره‌گذاری در شهرهای دارای وضعیت قرمز باید تعطیل شوند و از این رو این مراکز در تهران و دیگر شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی تعطیل است.

وی با اشاره به اجرای طرح پایلوت شماره‌گذاری اینترنتی در تهران گفت: با توجه به اینکه در اجرای این طرح نیازی به مراجعه حضوری وجود ندارد، لذا شهروندانی که به سایت راهور ۱۲۰ مراجعه کرده باشند می‌توانند از خدمات انلاین تعویض پلاک در تهران استفاده کنند اما امکان مراجعه حضوری به مراکز تعویض پلاک در تهران و دیگر شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی وجود ندارد و همانطور که گفته شد این مراکز تعطیل هستند.

رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا در همین راستا به شهروندان توصیه کرد که تا جای ممکن در این ایام از خرید و فروش وکالتی خودرو خودداری کنند و در صورتی که چاره‌ای جز معامله از این طریق ندارند، مدت آن را حداقل سه ماه قید کنند.

محمدی درباره وکالتنامه‌هایی که طی مدت تعطیلی مراکز شماره‌گذاری موعدشان به پایان می‌رسد نیز گفت: طول مدت تعطیلات به اعتبار زمانی وکالتنامه‌ها اضافه خواهد شد و جای نگرانی وجود ندارد.

وی درباره اینکه چرا خدمات آنلاین تعویض پلاک در دیگر شهرها ارائه نمی‌شود نیز گفت: اجرای این طرح به شکل پایلوت در تهران آغاز شده و پس از طی دوره آزمایشی در شهرهای دیگر نیز اجرا خواهد شد.

رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا درباره زمان بازگشایی مراکز تعویض پلاک نیز گفت: با تغییر وضعیت شهرها از قرمز به نارنجی یا زرد این مراکز نیز بازگشایی خواهد شد.