تعطیلی 6 هزار سالن ورزشی ایران به خاطر کرونا

وزیر ورزش: در کشور حدود ۶۰۰۰ مکان ورزشی به خاطر کرونا تعطیل است که این خوب نیست چون برخی از این اماکن سرمایه‌گذار دارند که چشم امید به درآمد آن داشتند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: ۶۰۰۰ سالن ورزشی در کشور به خاطر کرونا تعطیل است.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از عصرایران، سید حمید سجادی در حاشیه بازدید از اماکن ورزشی بروجرد که امروز دهم شهریورماه صورت گرفت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بروجرد یکی از شهرستان‌های زیبا، زنده و یکی از شهرستان‌های نمونه کشور است.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین برکات و فواید این نوع سفرها این است که آدم از نزدیک می‌بیند، لمس و درک می‌کند و با مردم هم صحبت می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: به پروژه‌ها و اماکن ورزشی علاقه‌مند هستم چون جایی است که علاوه بر ورزش کردن ما کارگاه تولید انسان داریم.

سجادی اضافه کرد: در این جاها باید انسان‌سازی شده و اوقات فراغت پربار شود و مجدداً باید کارخانه تولید امید باشیم و امیدآفرینی داشته و استعدادها را پیدا و میدان داد.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا، بیان کرد: فعالیت برخی رشته‌های ورزشی در ایام کرونا ممنوعیت داشته و خطرآفرین است و برخی هم دستورالعمل دارد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: فردا شب مسابقات تمام می‌شود یعنی الان با افتخار جمهوری اسلامی ایران میزبان مسابقات والیبال قهرمانی جهان زیر ۱۹ سال است پس ما به این درایت رسیدیم که فدراسیون جهانی والیبال قهرمانی جهان را در ایران برگزار می‌کند و هم از نظر تست دوپینگ، تست‌های کرونایی و فضای استاندارد که لازم است را دارد.

سجادی اظهار کرد: در برخی رشته‌های ورزشی مثل استخرهای سرپوشیده امکان انتشار ویروس کرونا وجود دارد و جان ورزشکاران به خطر می‌افتد بنابراین طبق پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های ستاد کرونا در ورزش و ستاد کرونای کشور برنامه‌ریزی شده که چه رشته‌های ورزشی فعال باشند و چه رشته‌هایی با محدویت فعال بوده و چه رشته‌های فعلا فعال نباشند.

وی تصریح کرد: در کشور حدود ۶۰۰۰ مکان ورزشی به خاطر کرونا تعطیل است که این خوب نیست چون برخی از این اماکن سرمایه‌گذار دارند که چشم امید به درآمد آن داشتند.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: از اماکن مختلف ورزشی بروجرد بازدید شد برخی این اماکن ۲۰ سال سن دارند و فعال‌ هستند.

سجادی اضافه کرد: در مجموعه ولایت ورزشکاران مشغول ورزش اسکیت هستند ولی آسفالت سطح شیبدار زبر بوده و خطر زمین خوردن برای بچه‌ها فراوان است.