تفاهم‌نامه راه اندازی اولین هنرستان در جوار کارخانه های هرمزگان به امضاء رسید

تفاهم‌نامه راه‌اندازی اولین هنرستان جوار کارخانه‌های هرمزگان با مشارکت استانداری ، شرکت پالایش نفت بندرعباس و شرکت فولاد هرمزگان، توسط مهدی دوستی استاندار ، مدیرکل آموزش و پرورش استان و مدیران این دو مجموعه صنعتی و پالایشگاهی، امضاء و مبادله شد.

به گزارش تیلا نیوز،این تفاهم‌نامه براساس سند توسعه هرمزگان که طبق آن صنایع نفت و فولاد از محورهای توسعه استان محسوب می‌شوند، تنظیم شده است.

با امضای این تفاهم‌نامه، اولین هنرستان جوار کارخانه‌ها در هرمزگان با مشارکت استانداری هرمزگان، شرکت پالایش نفت بندرعباس و شرکت فولاد هرمزگان راه‌اندازی خواهد شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان روز یکشنبه در خصوص امضاء این تفاهم‌نامه گفت: تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآمد متناسب با نیاز استان در حوزه صنایع پالایشی و فولادی و فراهم کردن زمینه اشتغال پایدار آنها، ایجاد هماهنگی، هم افزایی، تقویت و نظارت بر آموزش‌های متناسب با نیاز صنایع پالایشی و فولادی، همکاری مشترک در راستای فراهم کردن زمینه راه‌اندازی، توسعه و استقرار رشته‌های تحصیلی مرتبط و تامین تجهیزات، فضای آموزشی، آزمایشگاهی و کارگاهی هنرستان‌های مرتبط از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.