معاون سیاسی استاندار هرمزگان عنوان کرد؛

تقویت و گسترش واکسیناسیون عمومی برای جلوگیری از گسترش اومیکرون

معاون سیاسی و امنیتی استاندار هرمزگان گفت: تقویت و گسترش واکسیناسیون عمومی برای جلوگیری از گسترش سویه جدید ویروس کرونا ضروری است.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از مهر، علی رئوفی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، عنوان کرد: با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی هرمزگان مقصد بسیاری از مسافران در ماههای پایانی سال است.

وی خاطرنشان کرد: مناطق گردشگر پذیر استان از جمله جزایر با ورود مسافران همراه است و این مهم ضرورت نظارت بر اماکن گردشگری و اقامتی در این مناطق را دو چندان کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، افزود: رعایت دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی در اماکن گردشگری، اقامتی و تفریحی برای جلوگیری از گسترش سویه جدید ویروس کرونا بسیار مهم است.

رئوفی، خاطرنشان کرد: تهویه مناسب مراکز تجاری برای جلوگیری از گسترش ویروس مورد توجه قرار و اهتمام قرار گیرد.

وی تصریح کرد: مراقبت، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، تقویت برنامه واکسیناسیون عمومی، تقویت آمادگی نظام سلامت برای پذیرش بیماران و آموزش همگانی و اطلاع رسانی گسترده از جمله مهمترین برنامه‌های است که باید برای مقابله با موج جدید ویروس کرونا در دستور کار قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، گفت: استقبال مناسب مردم استان از دوز سوم واکسن قابل تقدیر است و ضروری است این روند مناسب تا رسیدن استان به ایمنی نسبی و جلوگیری از گسترش ویروس تداوم یابد.

رئوفی تصریح کرد: با توجه سرایت گسترده سویه جدید کرونا از طریق مبتلایان به سایر افراد، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و استقبال از واکسیناسیون بهترین راهکارها برای مقابله با آن است.