معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان خبر داد؛

تمدید مهلت ثبت نام مراکز پیش دبستانی تا ۳۱ شهریور ماه

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان و مسئول ستاد ثبت نام استان از تمدید مهلت ثبت نام مراکز پیش دبستانی از ۳۱ مردادماه به ۳۱ شهریورماه خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز، حوریه حاجی زاده اظهار داشت: یا توجه به اینکه زمان اتمام ثبت نام مراکز پیش دبستانی از ۳۱ مردادماه به ۳۱ شهریورماه تغییر یافته است اولیای نوآموزان پیش دبستانی در سامانه سیدا از درگاه پادا پیش ثبت نام را انجام دهند.

وی توسعه هر کشور را در گرو تربیت همه جانبه افراد آن جامعه دانست و گفت: تحقیقات نشان داده که بهترین زمان شکل گیری شخصیت دوران کودکی در دوره پیش دبستانی و ابتدایی است و توجه خاصی را باید به این دوره داشته باشیم.

حاجی زاده گفت : دوره پیش دبستانی مهم ترین دوره آموزشی برای کودکان است، چرا که اولین دوره بهره گیری از هوش و خلاقیت آن ها محسوب می شود.

مسئول ستاد ثبت نام استان همچنین با اشاره به اینکه از سن سه سالگی رشد شخصیت و فکری کودکان شروع می شود، گفت : نحوه آموزش و برخورد با کودکان بسیار مهم است و هر برخوردی در شخصیت کودک تاثیر مستقیم می گذارد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بهترین سن برای ثبت نام کودکان در دوره پیش دبستانی را ۶ سالگی و یک سال قبل از شروع دوره اصلی آموزش ابتدایی عنوان کرد و بیان داشت: یکی از فواید گذراندن این دوره افزایش اعتماد به نفس، رشد اجتماعی و عاطفی کودکان است.

حاجی زاده با تاکید بر اینکه آموزش های پیش از دبستان منجر به تقویت مهارت های شناختی در کودکان می شود از اولیا خواست فرزندان خود را از این آموزش ها بهره مند کنند.

این مقام مسئول در پایان از تمامی اولیایی که تاکنون موفق به ثبت نام نوآموزان خود در مراکز پیش دبستانی نشده‌اند خواست با توجه به تمدید مهلت ثبت نام تا پایان شهریور ماه نسبت به این امر مهم اقدام نمایند.