تونل «راهدار فداکار» در جاده بندرعباس – حاجی‌آباد جهت تأمین روشنایی و نصب تأسیسات مسدود شد

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت: جاده بندرعباس به حاجی‌آباد برای بازسازی و تعمیرات تونل راهدار فداکار خلیل شهسواری «تنگه زاغ» از امروز سه‌شنبه ۲۲ خردادماه تا ۲ ماه آینده مسدود است.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایرنا، عبدالرضا سالاری روز سه‌شنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: محور یادشده برای عملیات اجرایی تأمین روشنایی و نصب تأسیسات تونل راهدار فداکار از ساعت ۶ صبح تا ۱۸ عصر مسدود شده است.

وی بیان کرد: رانندگان در صورت مسدود بودن مسیر، از محور جایگزین جاده حاجی‌آباد به بندرعباس محدوده تونل ۱۷ شهریور استفاده کنند که در این مقطع زمانی به صورت ۲ طرفه (با محدودیت ارتفاع چهار و نیم متر) است.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان اظهار کرد: باتوجه به بالا بودن حجم ترافیک در روزهای اخیر توصیه می‌شود که هم‌وطنان از سفرهای غیرضروری در این مسیر خودداری کرده و یا تردد خود را به ساعاتی که تونل راهدار فداکار مسدود نیست، موکول کنند.

به گزارش ایرنا، بامداد روز (یکشنبه) یکم مردادماه سال ۱۴۰۲ حدود ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه شب، بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون با یک دستگاه تانکر حامل مواد سوختی بنزین در محور رفت تونل تنگه زاغ (راهدار فداکار شهسواری) دچار آتش‌سوزی شد که با تلاش راهداران هشت دستگاه خودروی سوخته از داخل تونل بیرون کشیده شد و طبق آخرین آمار پنج فوتی داشته است.

تأسیسات تونل راهدار فداکار در مردادماه سال گذشته به دلیل تصادف و آتش‌سوزی در تونل از بین رفت و این دومین مرحله از عملیات نصب تأسیسات و تعمیرات در تونل راهدار فداکار پس از آتش‌سوزی است.

🔺عکس: خبرگزاری صدا و سیما