ثبت بیش از یک‌هزار تردد در بنادر مسافری بندرعباس در یک‌ روز/ مانورهای امداد و نجات گامی در راستای مدیریت صحیح بحران است

معاون دریایی و بندری بنادر شرق هرمزگان از ثبت رکورد ثبت بیش از یک هزار تردد دریایی در بنادر مسافری مرکز استان طی یک روز از ایام پیک تعطیلات آخر هفته ماه جاری خبر داد.

🔺 عکس آرشیوی است

به گزارش تیلا نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ “محمد احمدی زاده” در نشست هماهنگی برگزاری مانور جستجو و نجات در مقیاس بزرگ در پایتخت سفرهای دریایی با بیان این موضوع که بیش‌ترین حجم جابه‌جایی مسافر و گردشگر دریایی از این استان و پایانه مسافری بندرشهید حقانی انجام می شود، اظهار کرد: برگزاری مانورها در مقیاس‌های بزرگ و کوچک علاوه بر مدیریت صحیح بحران و جلوگیری از حوادث احتمالی، سفری ایمن را برای هموطنان به دنبال دارد.

وی ادامه داد: مانور جستجو و نجات دریایی همه ساله در سطح گسترده با همکاری ارگان‌ها و سازمان‌ها به صورت مشترک برگزار خواهد شد.

احمدی زاده گفت: با توجه به موقعیت بندر شهید حقانی و ثبت بیش‌ترین جابه‌جایی دریایی به جزایر هرمز و قشم و لزوم توجه به ایمنی این سفرها، مانورهای مختلف نجات و اطفای حریق در طول سال برگزار می‌شود.

به گفته معاون بنادر شرق هرمزگان؛ بازرسی دوره‌ای شناورها از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه است که بدون مجوز بازرسی، شناور امکان رفت و آمد نخواهد داشت.