از آغاز سفرهای نوروزی تا ششم فروردین؛

جابجایی ۲.۵ میلیون نفر سفر دریایی در هرمزگان ثبت شد

رییس کمیته خدمات حمل و نقل سفرهای دریایی هرمزگان گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تا روز گذشته ششم فروردین، ۲ میلیون و ۴۱۸ هزار و ۴۵۲ نفر سفر دریایی از طریق بنادر مسافری در استان به مقصد جزیره های خلیج فارس و بالعکس به ثبت رسیده است.

به گزارش تیلا نیوز، علی‌رضا محمدی کرجی‌ران روز یکشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: از آغاز اجرای طرح تسهیل سفرهای دریایی(۲۵ اسفند پارسال) تا پایان ششم فروردین ۲ میلیون و ۴۱۸ هزار و ۴۵۲ نفر سفر دریایی ایمن بین جزایر این استان به انجام رسیده که این میزان جابه جایی مسافر و گردشگر دریایی در ۱۱ روز گذشته نسبت به مدت قبل از شروع ویروس کرونا،۳۴۱ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی، میزان جابه‌جایی شناورهای مسافری و تفریحی طی این مدت را ۷۶هزار و ۶۹ شناور اعلام کرد که نسبت به سال ۹۸ و قبل از شیوع ویروس کرونا،۳۵درصد افزایش را نشان می دهد.

مدیر بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ۲۵ اسفندماه پارسال تا روز گذشته ششم فروردین، ۳۸۳ هزار و ۵۷۸ خودرو به‌طور عمده از طریق بنادر پل و لافت جابه جا شده اند که در این بخش نیز در همسنجی با دوسال گذشته ۲۵ درصد افزایش به ثبت رسیده است.

به گفته محمدی کرجی ران، بیشترین تردد مسافران و گردشگران دریایی در روز پنجم فروردین بوده که نمودارهای آماری ثبت ۳۷۵ هزار نفر را نشان می دهند.

رییس کمیته خدمات حمل و نقل سفرهای دریایی ستاد اجرایی خدمات سفر هرمزگان افزود: یک‌هزار و ۸۰۰ نفر به صورت مستقیم در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۱ برای فراهم کردن شرایط سفر ایمن و رفاه مسافران دریایی مشغول خدمت رسانی می‌باشند.

طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروزی سال ۱۴۰۱، از ۲۵ اسفند آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.

به منظور ارتقا ایمنی سفرها نیز ۳۳ ایستگاه همیار ناجی و ۲۴ ایستگاه نجات غریق و غواصی همراه با ۲۰ تیم بازرسی فنی و ایمنی در بنادر مستقر و ۸ فروند شناور تخصصی جستجو و نجات دریایی مسئولیت خدمت رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی را بر عهده دارند.

از ابتدای تعطیلات نوروزی تا کنون، عمده سفرهای دریایی به استان هرمزگان به مقصد جزیره قشم است که با خودروهای شخصی و عمومی از طریق بنادر پل و لافت و توسط شناورهای لندینگ کرافت و همچنین از طریق اسکله شهید حقانی بندرعباس به اسکله شهید ذاکری شهر قشم امکانپذیر است.