جزایر هرمزگان از ۳ میلیون و ۴۰۷ هزار مسافر نوروزی میزبانی کردند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: سه میلیون و ۴۰۷ هزار نفر مسافر و گردشگر نوروزی از ۲۴ اسفند پارسال تاکنون، به صورت تجمیعی رفت‌ و برگشت، سفر دریایی به جزایر استان را داشته‌اند.

به گزارش تیلا نیوز، محمد محسنی روز دوشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: همچنین از ابتدای سفرهای نوروزی در هرمزگان تاکنون، ۶۳۸ هزار خودرو (تجمیعی رفت‌وبرگشت) به جزایر استان وارد و خارج‌ شده‌اند.

وی بیان کرد: در مجموع از ۲۴ اسفند تا پایان روز ۱۱ فروردین، پنج میلیون و ۲۱۰ هزار مسافر و گردشگر اقامت شبانه در استان هرمزگان ثبت‌شده است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر هرمزگان با اشاره به اینکه این آمار اقامت شامل اقامت در اقامتگاه‌های رسمی و غیررسمی است، اظهار کرد: موج سوم ورود مسافران و گردشگران به استان در روزهای انتهای ماه مبارک رمضان و ایام تعطیلات عید فطر پیش‌بینی شده است، بر همین اساس، این ستاد تا ۲۴ فروردین به مسافران و گردشگران که هرمزگان را به‌عنوان مقصد گردشگری انتخاب می کنند، خدمات ارائه می‌دهد.

گفتنی است، مقصد بیشتر مسافران نوروزی و گردشگران ورودی به استان هرمزگان، شهرهای بندرعباس، قشم، هرمز، بندرلنگه، بندرخمیر، پارسیان و سیریک بوده است.