رئیس پلیس راهور خبر داد؛

حضور ۳۵ بالگرد در ماموریت اربعین

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه ۱۴۰۰ تیم از پلیس راه آماده باش هستند، گفت: ۳۵ بالگرد از دستگاه‌های مختلف و پلیس، جایروپلن و پهپاد را در مأموریت اربعین به کار گرفته ایم.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سردار سید کمال هادیانفر پیش از ظهر امروز در رزمایش ترافیکی اربعین حسینی گفت: بعد از دو سال وقفه‌ای که در مراسم اربعین شاهد بودیم به لطف امام حسین شاهد برگزاری مراسم هستیم.

وی افزود: امسال همه دستگاه‌ها و همه سازمان‌ها و نهاد‌هایی که مسئول هستند مشتاقانه آماده برگزاری مراسم هستند.

سردار هادیانفر گفت: ما در ماموریت خودمان چند هدف اصلی را ابلاغ کردیم، اول مدیریت صحیح ترافیک است به ویژه با نگرش به تصادفات و زائران اربعین؛ دومین هدف تسهیل تردد و بحث روان سازی است.

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه فراجا با ۳۰ هزار نفر در رزمایش اربعین شرکت کرده است، گفت: سومین هدف خدمات رسانی است به همین دلیل است که پلیس راهور فراجا با ۸ هزار نفر در این ماموریت حاضر شده اند.

وی با بیان اینکه ۶۵ درصد از زائران برای رسیدن به مرز‌ها اعلام کرده اند که می‌خواهند از خودروی شخصی استفاده کنند، گفت: ۶۴ درصد از زائران مرز مهران را برای خروج از کشور انتخاب کرده اند.

سردار هادیانفر گفت: سیستم‌های کنترلی و نظارتی پلیس در جهت کاهش ایمنی استفاده می‌شوند، ۲ هزار و ۵۰۰ راننده سبب حوادث رانندگی شده اند و باید شرایطی به وجود آوریم که به رانندگان پرخطر هشدار داده شود.

رئیس پلیس راهور گفت: آن چیزی که از همکارانم خواسته ام این است که نهایت احترام را به مردم بگذارید و از قصور‌های کوچک صرف نظر کنید، ولی آن چیزی که نقطه قرمز ما است سرعت غیرمجاز و تخلفات حادثه ساز است.

سردار هادیانفر با بیان اینکه ۱۴۰۰ تیم از پلیس راه آماده باش هستند، گفت: ۳۵ بالگرد از دستگاه‌های مختلف و پلیس، جایروپلن و پهپاد را در ماموریت اربعین به کار گرفته ایم.

وی گفت: ۸۶۳ پایگاه ثابت، بیش از ۲ هزار و ۱۲۷ پایگاه سیار و ۲۴ هزار و ۶۵۷ نفر از ۸ دستگاه در تمام محور‌ها هستند در قالب هزار و ۳۰۰ تیم فعالیت می‌کنند.

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه ۷ هزار و ۱۳۴ خودرو و موتورسیکلت در ماموریت اربعین به کار گرفته شده اند، گفت: از مردم تقاضا می‌کنیم سفرهایشان را مدیریت کنند تا دچار مشکل نشوند.