حقوق پرستاران تا چند هفته آینده افزایش می‌یابد 

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: قرار بود که اجرای قانون تعرفه گذاری جدید برای خدمات پرستاری و افزایش حقوق پرستاران تا پایان شهریور عملیاتی شود اما دو هفته‌ای به تأخیر افتاده و امیدواریم در چند هفته آینده نهایی شود.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از فارس، عباس عبادی معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در رابطه با اجرای قانون تعرفه گذاری جدید برای خدمات پرستاری و افزایش حقوق پرستاران با برنامه «روزنه» رادیو گفت وگو مصاحبه تلفنی کرد.

عبادی با بیان اینکه قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری مصوب مجلس شورای اسلامی قرار بود که از سال ۱۳۸۶ اجرایی شود گفت: متأسفانه قانون در همان سال اجرایی نشد و از دولتی به دولت دیگر موکول شد.

وی افزود: با پیگیری‌های دولت سیزدهم و مساعدت مجلس و ریاست جمهوری و تأکیدات مقام معظم رهبری یک ردیف اعتباری بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان در ردیف بودجه‌های وزارت بهداشت به این امر مهم اختصاص داده شد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام این خبر که قرار است این قانون از ابتدای فروردین ماه سال جاری اجرایی شود اظهارکرد: بر اساس قول نهاد ریاست جمهوری، معوقه سه ماه پایانی سال گذشته هم محاسبه خواهد شد.

عبادی با اشاره به اینکه اجرای قانون «تعرفه گذاری خدمات پرستاری» نیازمند تأمین زیرساخت‌های سخت افزاری و نرم افزاری بود گفت: دستورالعمل رسیدگی به اسناد تعرفه‌های خدمات پرستاری از جمله زیرساخت‌های نرم افزاری بود که توسط بیمه تدوین و ابلاغ شد و از جمله زیرساخت‌های سخت افزاری آن هم آماده سازی سیستم محاسباتی اتوماسیون الکترونیک است که این هم خوشبختانه مهیا شده و احصای درآمد نیز درحال صورت گرفتن است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: قرار بود که این موضوع تا پایان شهریور عملیاتی شود و پرستاران اولین دریافتی را با مدل جدید داشته باشند اما دو هفته‌ای به تأخیر افتاده و امیدواریم در چند هفته آینده نهایی شود و همکاران اولین دریافتی را داشته باشند.

عبادی در خاتمه یادآورشد: به فرموده مقام معظم رهبری بی توجهی به پرستاری بی توجهی به سلامت مردم است و بنابراین اگر خدمات همکاران ما در ابعاد مختلف مورد توجه واقع شود سود اصلی را مردم خواهند برد.