حمایت ۳ میلیاردی ستاد توسعه زیست فناوری از دانشگاه های فعال در حوزه پژوهش

دبیر ستاد زیست فناوری گفت: دانشگاه هایی که در حوزه پژوهش شرکتی تشکیل دهند یا محصولی تولید کنند، حمایت های با مبلغ ۲ تا ۳ میلیارد تومانی دریافت خواهند کرد.

مصطفی قانعی گفت: ماموریت ستاد توسعه زیست فناوری بحث مربوط به اقتصاد زیست است. اقتصادهای بزرگی در دارو و در تشخیص سلول های مولکولی در دنیا در حال شکل گیری هستند.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دبیر ستاد زیست فناوری تصریح کرد: در ایران حمایت از شکل گیری این اقتصادها در قالب شرکت های دانش بنیان تکلیف ستاد توسعه زیست فناوری است.

او افزود: منابع موجود در چند پخش هستند که یک قسمت آن فعالیت هایی است که در ابتدا در قالب تحقیقات شروع می شوند و آن را دانشگاه های خاصی قبول کرده اند که حمایت می شوند‌ که اسامی دانشگاه ها در سایت ستاد زیست فناوری موجود است.

قانعی گفت: دانشگاه هایی که ماموریت پذیرفته اند در حوزه پژوهش حمایت می شوند و آن هایی که توانسته اند شرکتی تشکیل دهند و محصولی را داشته باشند از آن ها در قالب صندوق توسعه زیست فناوری حمایت خواهد شد که معمولا حمایت ها ۲ تا ۳ میلیارد تومان در قالب تسهیلات به شکل قرض الحسنه با پرداخت طولانی است تا بتوانند کسب درآمد کنند.

دبیر ستاد زیست فناوری بیان کرد: چنانچه دانشگاه ها پیشرفته تر باشند و بتوانند بیش از این کار کنند؛ دو ابزار با عنوان صندوق های خصوصی و صندوق نوآوری شکوفایی به صورت مستقل حامی آن ها می شوند.

قانعی در پایان گفت: فعلا محدودیتی برای حمایت از آن ها وجود ندارد؛ اما در حد مشارکت اولیه مثل مابقی کنگره ها حمایت مالی خواهند شد.