خدمات‌دهی کشتی ۸ طبقه گردشگری به مسافران جام جهانی در هرمزگان/ مدت زمان سفر با این کشتی بین کیش تا دوحه حدود ۱۰ ساعت پیش بینی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: کشتی گردشگری آماده خدمات دهی به مسافرانی است که قصد حضور در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ را دارند.

به گزارش تیلا نیوز، سهراب بناوند، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: کشتی گردشگری سانی با آماده سازی‌های انجام شده اکنون آماده خدمات‌دهی به مسافرانی است که قصد حضور در رقابت‌های جام جهانی فوتبال را دارند. مراحل آماده‌سازی این کشتی در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) انجام شده است و بزودی با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این استان فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی ادامه داد: هفت هزار میلیارد ریال توسط سرمایه‌گذار برای آماده‌سازی کشتی گردشگری هزینه شده است و این کشتی در ۴۸ متر ارتفاع دارای هشت طبقه است.

وی اضافه کرد: ۸۰۰ مسافر در هر سفر می‌توانند از این کشتی برای جابه‌جایی استفاده کنند و امکاناتی نظیر هتل با ۳۱۶ تخت، رستوران، فروشگاه، سینما، سالن‌های کنفرانس در درون آن وجود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: مدت زمان سفر با این کشتی بین کیش تا دوحه قطر حدود ۱۰ ساعت پیش بینی برآورد می‌شود که این به دلیل سرعت ۱۲ تا ۱۶ گره دریایی است که این کشتی دارد.