مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی هرمزگان خبرداد؛

خرید ۴۶ هزار تن گندم تضمینی در هرمزگان

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از پیشتازی استان در اجرای طرح خرید تضمینی گندم در کشور خبر داد و گفت: ۴۶ هزار تن گندم را به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری کرده‌ایم.

به گزارش تیلا نیوز، سیدرضا امیری زاد اظهار داشت: هرسال بالغ بر ۱۲ هزار هکتار از اراضی هرمزگان به کشت گندم اختصاص می‌یابد و پیش بینی می‌شود امسال با افزایش قابل توجه کشت گندم در استان مواجه باشیم.

وی با اشاره به اجرای کشت قراردادی گندم در هرمزگان گفت: امسال بالغ بر ۱۲ هزار هکتار از اراضی در استان زیر کشت قراردادی می‌روند و همچنین با اجرایی کردن کشت قراردادی، ارتقا بهره وری، بالا رفتن سطح کیفی تولیدات و همچنین افزایش راندمان و عملکرد در بخش کشاورزی را شاهد خواهیم بود.

امیری زاده بیان داشت: جزو استان‌هایی بود که به صورت پایلوت کشت قراردادی انجام دادیم و در زمره برترین‌های کشوری درحوزه کشت قراردادی معرفی شدیم.

مدیرا مور زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان تصریح کرد: استان هرمزگان در بخش تولید گندم امسال نسبت به سال ۱۴۰۰، بالغ بر ۸۰ درصد افزایش داشته است که مجموع تولید استان بیش از ۵۲ هزار تن است که از این رقم ۴۶ هزار تن خریداری و تحویل شرکت غله استان شده است.

وی به افزایش قیمت گندم خریداری شده از کشاورزان نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به رایزنی‌های وزیر، این افزایش قیمت باعث جذاب شدن کشت گندم نسبت به سایر محصولات می‌شود و از این طریق کشاورزان عملیات زراعی بهتری را انجام می‌دهند.

امیری زاده افزود: امیدواریم بتوانیم در خصوص کشت‌های قراردادی در همه شهرستان‌ها با قدرت و سرعت عمل کنیم چرا که با کشاورزی قراردادی، نظارت بر تولید و تضمین در خرید می‌تواند به تولید بیشتر با قیمت مناسب‌تر برای مصرف‌کننده منجر شود.

وی گفت: مطالبات کشاورزان هرمزگانی به طور کامل پرداخت شده است.