دریانوردان هرمزگانی طی روزهای آتی از دریاروی خودداری کنند/ شرایط جوی از فردا نامساعد است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: دریانوردان در شرایط حاد پیش‌ رو از دریاروی در مناطق بحرانی جدا اجتناب کرده و توجه خود را به پیام‌ها و هشدارهای هواشناسی معطوف کنند.

به گزارش تیلا نیوز، علی‌رضا محمدی کرجی‌ران صبح امروز در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت هشدار جوی و دریایی در روزهای پیش‌ رو اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته از تصاویر ماهواره‌ای و نقشه‌های هواشناسی، شاهد بارش تدریجی باران از روز چهارشنبه تا اواسط هفته آینده در استان خواهیم بود.

وی در زمینه اقدامات پیشگیرانه این اداره کل افزود: با توجه به شرایط حاد پیش‌ رو و پیش‌بینی حجم زیاد بارش باران و رخداد تندبادهای لحظه‌ای، به تمامی مدیران بنادر اعلام شده تا نسبت به رعایت دقیق الزامات ایمنی و پیشگیرانه اهتمام داشته و به تمام شرکت‌های کشتیرانی و تعاونی‌ اعم از باری، صیادی، مسافری و گردشگری دریایی نیز در مورد شرایط نامناسب جوی پیش‌ رو، اطلاع‌رسانی شده است.

محمدی کرجی‌ران ضمن آرزوی روزهای خوش و پر بارش برای استان هرمزگان گفت: در روزهای پیش‌ رو دریانوردان و گردشگران به توصیه‌ و هشدارهای صادر شده از سوی هواشناسی توجه کرده و برای جلوگیری از وقایع پیش‌بینی نشده و حوادث غیرمترقبه از دریاروی در محدوده‌ها و مناطق بحرانی جدا خودداری کنند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با تاکید بر این موضوع که شماره تماس ۱۵۵۰ پل ارتباطی دریانوردان با مرکز جستجو و نجات دریایی استان هرمزگان است، عنوان داشت: این مرکز به شکل شبانه روزی وظیفه دریافت گزارشات شرایط اضطرار را در پهنه آبی استان بر عهده دارد تا پس از دریافت شرایط اضطرار در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نسبت به امدادرسانی اقدامات لازم صورت پذیرد.

وی ادامه داد: طبق اطلاعیه هواشناسی هرمزگان از پایان هفته جاری تا دوشنبه ۱۳ دی‌ماه جریان بارش‌ها سنگین و شدید استان‌های جنوبی به ویژه استان هرمزگان را در سیطره خود قرار خواهد داد که همراه با این جریان، تندبادهای لحظه‌ای و تلاطم دریا در مناطق دریایی استان نیز پیش‌بینی شده است.