رئیس جمعیت هلال احمر: بزرگترین محموله امدادی هلال احمر به مناطق سیل زده چابهار ارسال شد

رئیس جمعیت هلال احمر از بارگیری و ارسال بزرگترین محموله امدادی هلال احمر توسط دو هواپیما برای کمک به مردم سیل زده جنوب کشور به شهرستان چابهار خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز، پیرحسین کولیوند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امداد رسانی در شهر میناب به نحو خوبی انجام شده است و روستاهای زیر سد استقلال تخلیه و اسکان اضطراری برای مردم روستاها ایجاد شده است.

وی ادامه داد: شرایط در استان هرمزگان، فارس وکرمان پایدار است و خدمات رسانی امدادو نجات انجام شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت:به دنبال حضور میدانی بنده در مناطق سیل زده و با همکاری فرمانده کل ارتش و فرمانده کل سپاه و با هماهنگی های لازم با مقامات کشور و لشکری که انجام دادیم قرار شد ۲ فروند هواپیما در اختیار هلال احمر قرار بگیرد تا بزرگترین محموله امدادی هلال احمر به منطقه چابهار فرستاد شود که تاکنون این اقلام در حال تخلیه و ارسال به مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان است.

وی افزود: این محموله امدادی شامل پتو، موکت، اقلام غذایی و زیستی است که در بین مردم سیل زده توزیع می شود.

طبق آخرین آمار ثبت شده در مراکز بهداشتی اورژانس کشور تاکنون تعداد ۲۳ مصدوم و ۱۰ نفر فوتی در مناطق سیل زده اعلام شده است.

با توجه به بی سابقه بودن بارش های اخیر، بخش هایی از استانهای کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان و کرمان با سیلاب های گسترده روبرو شده اند.