رئیس جمهور وارد کرمان شد/ رئیسی: جدیت دولت برای رفع محرومیت

رئیس جمهور با استقبال مسئولان استانی وارد فرودگاه بین المللی هاشمی رفسنجانی کرمان شد.

خبرگزاری مهر: حجت الاسلام ابراهیم رئیسی دقایقی پیش با ورود به فرودگاه بین المللی هاشمی رفسنجانی کرمان، سی و یکمین سفر استانی خود را آغاز کرد.

سفر رئیس جمهور و هیئت دولت که از امروز آغاز شده تا جمعه شب ادامه دارد.

حجت الاسلام رئیسی ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه عصر امروز (پنج‌شنبه ۲۰ مرداد) در مصلای امام علی شهر کرمان با مردم دیدار می‌کند.

رئیس جمهور همچنین روز جمعه عازم شهرستان جیرفت خواهد شد و ساعت ۱۰ صبح در مصلای این شهر دیدار مردمی خواهد داشت.

دیدارهای تخصصی رئیس جمهور از جمله نشست بررسی مسائل اقتصادی استان با تاکید بر حوزه معادن با حضور وزرا برگزار می‌شود. شورای اداری از دیگر جلساتی است که با حضور رئیس جمهور برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام رئیسی در این سفر با نخبگان فرهنگی، سیاسی، رسانه‌ای و خانواده شهدا دیدار خواهد کرد.

آخرین برنامه سفر رئیس جمهور به استان کرمان، نشست خبری است که عصر جمعه ۲۱ مرداد با حضور خبرنگاران برگزار و جمع‌بندی و مصوبات سفر توسط رئیس جمهور اعلام می‌شود.

۱۷:۳۹ ۵ شهرک جدید انرژی خورشیدی در کرمان احداث می‌شود

معاون وزیر صمت از احداث ۵ شهرک جدید انرژی خورشیدی در کرمان خبر داد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در کرمان بر حمایت جدی از بنگاه‌های صنعتی تاکید کرد و افزود: نگاه رئیس جمهور در بخش تولید حمایتی است و در این زمینه مهندسی تولید در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: در سال جاری ۷۰۰ هکتار زمین جدید به نواحی صنعتی استان اختصاص می‌یابد همچنین تقویت زیر ساخت‌ها و ارائه تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی در دستور کار قرار دارد.

۱۶:۵۵ رئیس جمهور: کرمان پایتخت مقاومت جهان اسلام است

رئیس جمهور با اشاره به اینکه شهید سلیمانی فخر ایران و جهان اسلام است، گفت: این استان به حق پایتخت مقاومت جهان اسلام است.

حجت الاسلام رئیسی در بدو ورود به کرمان در جمع خبرنگاران گفت: شهید سلیمانی نماد مقاومت است و این شهید بزرگوار علاوه بر کرمان برای کشور و جهان اسلام باعث افتخار است و رهبری از او به عنوان مکتب یاد کرده‌اند که همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: توفیقی است برای بنده و همکارانم که در خاتمه سفرهای استانی وارد استان کرمان شدیم و امیدوارم در این سفر آنچه خواست مردم است بتوانیم دنبال کنیم، بررسی‌هایی قبلاً انجام و مشکلات استان احصا شده است.

وی ادامه داد: استان کرمان مهد مردان و زنان فرهیخته ای است که شامل شعرا، ادبا، هنرمندان و سیاسیون و چهره‌های برجسته علمی است.

رئیس جمهور بیان کرد: فقر و محرومیتی که در جنوب کرمان وجود دارد زیبنده نیست و دولت مصمم است با تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و رفع فقر و محرومیت مشکلات را رفع کند.