رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان: کشاورزان از کاشت محصولاتی که نیاز آبی بالایی دارند پرهیز کنند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: کشاورزان ما باید با در نظر گرفتن الگوی کشت مناسب و متناسب با اقلیم خود اقدام به کشت محصول کنند و از کاشت محصولاتی نیاز آبی بالایی دارند پرهیز کنند.

به گزارش تیلا نیوز، عباس مویدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در نشست هم‌اندیشی کشاورزان هرمزگانی با مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان با تاکید بر لزوم تقویت تاثیر کشاورزان بر عرضه و تقاضا و قیمت محصولات، اظهار داشت: امروزه اصلاح الگوی مصارف آبی و الگوی کشت یکی از ضروت‌های مهم  موجود در حوزه کشاورزی است که باید حتما مورد توجه همگان باشد، چرا که بی‌توجهی به این امور قطعا زیان‌های بسیاری را متوجه کشاورزان می‌کند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به نیاز بازار در کشت، افزود: امروز که در آغاز سال زراعی هستیم کشاورزان ما  باید با در نظر گرفتن الگوی کشت مناسب و متناسب با اقلیم خود اقدام به کشت محصول کنند و از کاشت محصولاتی نیاز آبی بالایی دارند پرهیز کنند ، چرا که با شرایط حاکم بر منابع آب کشور و استان کشت محصولات آب‌بر توجیهی ندارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با تاکید بر لزوم برنامه‌محوری در کشت، گفت: منطق حکم می‌کند که محصولاتی که کشت‌ آن‌ها نیاز آبی بالایی دارد را از طریق واردات تأمین کنیم، چرا که آب ارزشمندترین مایه حیاتی است و صرفه‌جویی در آن بسیار حائز اهمیت است از این رو نباید این مایه حیاتی صرف کشت محصولاتی شود که فروخته نشده و دور ریخته می‌شوند.

مویدی نشستن پای سخنان کشاورزان تلاش برای حل مشکلات آن‌ها را یکی از وظایف ذاتی سازمان جهاد کشاورزی دانست و عنوان کرد: علی‌رغم مشکلاتی که در سالیان وجود داشته با توجه نظام مقدس اسلامی به بخش کشاورزی دستاوردهای بزرگی نیز به دست آمده است و خوشبختانه امروز افراد باسواد و کاردان بسیاری در امر کشاورزی فعالیت دارند.

در این نشست کشاورزان به بیان درخواست‌ها، انتقادات و پیشنهادات پرداختند و از مسئولان حوزه کشاورزی استان خواستند باتوجه بیشتر به ظرفیت‌های استان زمینه ساز رشد و تحول کشاورزی در هرمزگان شوند.