رئیس سازمان مدیریت پسماند بندرعباس: طرح بزرگ تپش در بندرعباس آغاز شد

رئیس سازمان مدیریت پسماند بندرعباس گفت: طرح بزرگ تپش (طرح تفکیک از مبدا پسماند) به زودی در همه محلات بندرعباس اجرا خواهد شد.

به گزارش تیلا نیوز، با بیان اینکه طرح تپش یکی از طرح‌های بسیار مهم در ساماندهی پسماند می باشد افزود: اجرای این طرح از مناطق ۱، ۳و ۴ آغاز و در نهایت در تمامی محلات مناطق چهارگانه شهرداری اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۴ نفر از آموزشگران این سازمان در محلات به صورت چهره به چهره در حال آموزش شهروندان هستند یادآور شد: محور آموزش شهروندان نیز نحوه تفکیک پسماند و زمان و شرایط جمع‌آوری آنها می باشد.

رئیس سازمان مدیریت پسماند، محلات سورو، مجتمع گلستان، مجتمع درخت سبز فاز ۲ در منطقه ۴، محله طلابند و بلوار امامت در منطقه یک و محله آیت الله غفاری در منطقه ۳ را از محلاتی برشمرد که کار آموزش در آنها انجام شده و یا در حال انجام می باشد.

جمالی با تاکید بر اینکه اجرا طرح تفکیک پسماند از مبدا می تواند کمک شایانی به جمع آوری و بازیافت زباله ها در محلات کند خاطرنشان کرد: این سازمان آمادگی دارد با همه دستگاه‌های اجرایی، ارگانها و نهادها در بحث اجرای این طرح همکاری و تعامل نماید.

وی با اشاره به اینکه همه دستگاه ها و نهادها مجاب به دریافت گواهینامه سبز از سازمان مدیریت پسماند هستند تصریح کرد: یکی از شرایط دریافت گواهینامه سبز اجرای همین طرح تفکیک از مبدا در ادارات و سازمان هاست.

رئیس سازمان مدیریت پسماند در پایان بیان داشت: شهروندان در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد این طرح میتوانند از طریق سامانه ۱۳۷ شهرداری اقدام کنند.