رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها: شبکه بانکی از پرداخت وام بدون ضامن حمایت می‌کند/ پرداخت تسهیلات خرد تا پایان سال افزایش می‌یابد

رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها از حمایت شبکه بانکی کشور از پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایرنا از بانک ملی«محمد رضا فرزین» گفت: شورای هماهنگی بانک‌ها جلسه‌ای برای تدوین آیین نامه واحد شبکه بانکی برای اعطای تسهیلات خرد ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن به متقاضیان تشکیل می‌دهد و به زودی به همه بانک‌ها در کشور ابلاغ می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه هدف ما این است همه بانک‌ها طبق یک آیین نامه واحد عمل کنند، افزود: سیستم بانکی از این طرح حمایت می‌کند اما ممکن است گاهی اوقات در برداشت از آیین نامه‌ها مشکلاتی پیش آمده باشد که آنها هم اصلاح می‌شوند و این یک رویه معمول در کل نظام بانکی خواهد شد.

مدیرعامل بانک ملی گفت: در مجموع دو عامل میزان تسهیلات پرداختی خرد و نحوه پرداخت تسهیلات خرد باید از هم تفکیک شوند.

به گفته وی، میزان تسهیلات پرداختی همان روال گذشته را دارد؛ یعنی افرادی که تقاضای دریافت وام خرد داشتند و از شرایط لازم نیز برخوردار بودند، اکنون می‌توانند وام خود را دریافت کنند اما دیگر نیازی به ضامن ندارند؛ ضمن اینکه شرایط دریافت این تسهیلات سهل‌تر است.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها خاطر نشان کرد: البته امروز توافق شد به علت اینکه به پایان سال نزدیک می‌شویم و همزمان نیز نیاز مردم به تسهیلات خرد افزایش می‌یابد، تلاش کنیم بخشی از این تسهیلات خرد را در بانک‌ها افزایش محسوسی دهیم تا نیازهای مردم هم برطرف شود.