رفتن معلم به مدرسه با قایق در خوزستان (عکس)

"'طارق عچرش" معلم جوان روستای مقطوع در استان خوزستان است. روستایی دورافتاده از توابع شهر کارون که اطرافش را آب احاطه کرده است و اینترنت و راه زمینی ندارد و ۲۳ خانوار ساکن در آن در اوج محرومیت زندگی می‌کنند.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از عصرایران، “‘طارق عچرش” معلم جوان روستای مقطوع در استان خوزستان است. روستایی دورافتاده از توابع شهر کارون که اطرافش را آب احاطه کرده است و اینترنت و راه زمینی ندارد و ۲۳ خانوار ساکن در آن در اوج محرومیت زندگی می‌کنند.

«طارق عچرش»، معلم جوان خوزستانی یکی از آموزگاران ناب روزگار است که هر روز برای رسیدن به دانش‌آموزان ساکن در روستایی محروم و فاقد راه ارتباطی در خشکی باید مسیری را با قایق طی کند.

البته حضور آقا معلم در روستا باعث شده تا دل اهالی روستا و ۱۸ دانش‌آموزش حسابی به او گرم باشد. به گفته این معلم، من ۵ سال پیش کار در آموزش و پرورش را از روستای عطیش آغاز کردم.

عطیش با وجود محرومیت اما راه دسترسی دارد، ولی روستای مقطوع که در مجاورت آن قرار دارد، فاقد راه ارتباطی است و دانش‌آموزان روستای مقطوع مجبور بودند که برای حضور در کلاس‌ درس با قایق از آب رودخانه عبور کنند. یک روز رودخانه مواج شد، قایق حامل دانش‌آموزان واژگون شد و دیگر خانواده‌ها اجازه ندادند که دانش‌آموزان به کلاس درس بیایند از این رو من تصمیم گرفتم برای تدریس به روستای مقطوع بروم و به ۱۸ دانش‌آموز ساکن در این روستا درس بدهم.