رقابت سه نفره برای کفش طلای جام‌جهانی

سه بازیکن بیشترین شانس را برای کسب جایزه کفش طلای جام جهانی ۲۰۲۲ دارند.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تنها چهار بازی از جام جهانی ۲۰۲۲ باقی مانده است. مرحله نیمه نهایی امروز و فردا برگزار می‌شود تا تکلیف تیم‌های فینالیست و حاضر در رده بندی مشخص شود. در این بین، بازار رقابت برای کسب جوایز فردی هم داغ است. یکی از مهمترین جایزه‌ها، کفش طلاست که سه بازیکن برای کسب آن رقابت می‌کنند.

کیلیان امباپه از فرانسه با زدن ۵ گل در حال حاضر صدرنشین جدول گلزنان جام جهانی قطر است. بعد از او دو بازیکن ۴ گله حضور دارند؛ هموطنش اولیویه ژیرو و لیونل مسی از آرژانتین. با توجه به اینکه هر سه گلزن برتر جام، تحت هر شرایطی دو بازی دیگر در پیش دارند، به احتمال زیاد جدول گلزنان دستخوش تغییراتی خواهد شد.

امباپه و ژیرو در تیم ملی فرانسه و مسی در تیم ملی آرژانتین امید‌های اصلی گلزنی به شمار می‌روند و تلاش خواهند کرد تا با افزودن به شمار گل‌های خود هم تیم‌های خود را به قهرمانی نزدیک کنند و هم جام را با جایزه کفش طلا به پایان برسانند.

امباپه در دوره گذشته موفق به زدن چهار گل شد و بعد از هری کین و همراه با چهار بازیکن دیگر در مکان دوم گلزنان برتر جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه قرار گرفت. او تلاش می‌کند تا با حفظ رتبه نخست خود تا پایان تورنمنت، این جایزه را هم به کلکسیون افتخاراتش فردی‌اش اضافه کند. لیونل مسی رقیب اصلی او در دوره قبلی جام جهانی تنها یک گل زده بود.

در صورتی که آرژانتین و فرانسه بتوانند حریفان خود را در نیمه نهایی شکست داده و فینالیست شوند، در کنار رقابت برای قهرمانی، رقابتی نفس گیر بین سه گلزن برتر برای کسب کفش طلا را نیز شاهد خواهیم بود.