رییس امداد و نجات هلال احمر خبر داد؛ امدادرسانی به پنج هزار نفر در سیل اخیر

رئیس امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در سیل یک هفته اخیر در ۶۱ شهرستان کشور به حدود پنج هزار نفر امدادرسانی شد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایرنا، مهدی ولی پور با اعلام این خبر اظهار کرد: از روز ۲۳ تیرماه تا ساعت ۷ صبح امروز یکم مرداد ماه؛ ۱۶ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، البرز، اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان، سمنان، خوزستان، مازندران، هرمزگان، یزد و کردستان در پنج روز گذشته درگیر سیل و آبگرفتگی بودند.

وی اظهار داشت: در حوادث جوی روزهای گذشته علاوه بر امدادرسانی به چهار هزار و ۹۳۸ سیل‌زده، ۸۳۵ نفر نیز اسکان اضطراری داده شدند،علاوه بر این با تلاش بی‌وقفه امدادگران، ۵۸ نفر به مناطق امن منتقل شدند.

به گفته رئیس امداد و نجات جمعیت هلال احمر، در سیل و آب‌گرفتگی ۹ روز گذشته در ۶۱ شهرستان، ۸ نفر (سیلاب هفت نفر، رعدوبرق یک نفر) جان خود را از دست‌ داده‌اند.

ولی پور یادآور شد:در سیل اخیر، ۱۷۳ دستگاه چادر امدادی، ۳۰۵۹ تخته پتو، ۱۲۲۰ تخته موکت، ۵۲۴۶ کیلوگرم نایلون پوششی، ۶۶۲ بسته غذایی، ۷۲۱۹ قوطی کنسرو، ۱۲۱۳ کیلوگرم برنج، ۲۲۴ کیلوگرم روغن، ۲۱۴۱ کیلوگرم قند و شکر، ۱۱۱۴ بطری آب معدنی و ۶۵۱ کیلوگرم حبوبات و سایر اقلام زیستی میان متاثران از سیل و آب‌گرفتگی در ۱۶ استان کشور توزیع‌ شده است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت ۲۰۳ تیم عملیاتی شامل ۷۹۳ امدادگر هلال‌احمر در عملیات امدادرسانی به ۶۱ شهرستان متاثر از حوادث جوی و اقلیمی کشور، مشارکت داشتند.