رییس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور: پرونده مدارس تخریبی هرمزگان بسته می‌شود

رییس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: طبق پیش بینی صورت گرفته ۲۶۶ مدرسه در هرمزگان نیازمند بازسازی هستند که پرونده شان با مشارکت قابل توجه خیران طی دوره چهار ساله بسته می‌شود.

به گزارش تیلا نیوز، مهراله رخشانی مهر، صبح امروز دوم بهمن ماه در خصوص بازدیدش جهت بررسی خسارات ناشی از سیل به مدارس شهرستانهای رودان و میناب، اظهار کرد: حدود ۱۹.۵ درصد فضاهای آموزشی کشور نیازمند تخریب و بازسازی و مقاوم سازی هستند.

وی با بیان اینکه اتفاقات خوبی در چند سال اخیر صورت گرفته است، افزود: ۷۰ درصد مدارس هرمزگان که نیازمند تخریب و بازسازی و مقاوم سازی است، با جایگزینی فضاهای جدید مساله اش حل شده است.

رییس سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین تصریح کرد: ۲۶۶ مدرسه هم که در هرمزگان پیش‌بینی شده نیازمند بازسازی هستند که پرونده شان با مشارکت قابل توجه خیران طی دوره چهارساله بسته می شود.

رخشانی مهر با تاکید بر اینکه دولت هم سعی کرده است طی چهار سال اخیر سهم خود را در تکمیل پروژه های نیمه تمام خیری تامین کند، خاطرنشان کرد: پیش بینی می کنیم مهرماه سال آینده با توجه به میزان اعتبار ابلاغی که به استان در سال ۱۴۰۰ از منابع مختلف از جمله پیوست یک قانون بودجه ۱۴۰۰ و همچنین از محل اعتبارات محرومیت زدایی انجام شده، مهر خوبی در حوزه فضاهای آموزشی استان خواهیم داشت.

وی در پایان اظهار کرد: پیش‌بینی می‌کنیم طی چهار سال آینده در صورت مشارکت خیرین پرونده مدارس تخریبی به طور کامل بسته شود.