رییس سازمان نوسازی مدارس کشور: مدارس مناطق صعب العبور هرمزگان به سرعت احداث و بازسازی شود

رییس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: طی تفاهم نامه ایی با مشارکت قرارگاه مدینه منوره، منطقه آزاد قشم و سازمان نوسازی مدارس کشور در مجموع ۴۸ کلاس درس در قشم احداث می شود.

مهراله رخشانی مهر ظهر امروز ۱۸ اسفندماه طی دیداری با مدیرعامل منطقه آزاد قشم اظهار کرد: در راستای محرومیت زدایی از مدارس در مناطق محروم تجربه خوبی با قرارگاه سیستان و بلوچستان داشته بطوریکه با هزینه ۴ میلیون تومان به ازای هر مترمربع و با یک سوم هزینه با سرعت و کیفیت احداث و بازسازی مدارس در آن استان پیش رفت.

وی همچنین افزود: دیوان محاسبات، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بنیاد برکت کمک کرده تا قرارگاه مدینه منوره حدود ۳۷۰ کلاس درس در سال ۱۴۰۰ احداث و بازسازی کند.

رییس سازمان نوسازی مدارس کشوردر ادامه با بیان اینکه علاقمند به همکاری قرارگاه مدینه منوره در بازسازی و احداث مدارس در استان هرمزگان نیز بوده است، اضافه کرد: تاکید ما بر این است که در مناطق صعب العبور مدارس با سرعت احداث و بازسازی شود.

رخشانی مهر با اشاره به اینکه برآورد هزینه مدرسه سازی در سیستان و بلوچستان حدود ۱۴۰ میلیارد تومان بوده است، خاطرنشان کرد: اعتبارات تخصیصی به استان هرمزگان حدود ۳۵۰ میلیارد تومان بوده و اعتبار سال ۱۴۰۱ اگر به استان تخصیص یابد تحول خوبی در مدرسه سازی در هرمزگان اتفاق می افتاد.

وی با تاکید بر اینکه از سپاه، مناطق آزاد و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) انتظار می رود به ساخت مدرسه کمک کنند، خاطرنشان کرد: این نهادها همیشه نگاه مثبتی به حوزه ساخت مدارس داشته اند.

رییس سازمان نوسازی مدارس کشور افزود: اگر تفاهم نامه ای منعقد شود و تقسیم کار صورت گرفته می توان امیدوار بود که سرانه فضای آموزشی در قشم افزایش یابد.

رخشانی با اعلام اینکه در سال جاری از محل اعتبارات ملی ۶۰ میلیارد تومان برای مدرسه سازی در جزیره قشم هزینه شده است، اظهار کرد: برای تکمیل پروژه های نیمه تمام این شهرستان حدود ۱۶۰ میلیارد تومان نیاز است.

وی در پایان ضمن ابراز امیدواری در روند پرشتاب مدرسه سازی در کشور تصریح کرد: طی تفاهم نامه ایی با مشارکت قرارگاه مدینه منوره، منطقه آزاد قشم و سازمان نوسازی مدارس کشور در مجموع ۴۸ کلاس درس در قشم احداث می شود.

به گزارش تیلا نیوز، در این سفر یک روزه، سرهنگ برهخت مسئول قرارگاه محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سرهنگ اسکندری نسب معاون هماهنگ کننده قرار گاه مدینه منوره جنوب کشور در استان هرمزگان، رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان، سیدفخرالدین هاشمی مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان و قویدل مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان رییس سازمان نوسازی مدارس کشور را همراهی می کردند.