رییس شورای بخش لیردف: ۲ ناخدای ایرانی لنج پاکستانی با ۲۴ خدمه گرفتار طوفان را نجات دادند

رییس شورای اسلامی بخش لیردف گفت: یک فروند لنج صیادی پاکستانی پس از ۱۰ روز سرگردانی در دریا و گرفتار شدن در طوفان حاره‌ای نجات داده شد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایرنا، ابراهیم میرزایی افزود: این لنج با کنترل و ناجی اداره بندر شهرستان جاسک تماس گرفت و درخواست کمک کرده بود.

وی ادامه داد: رییس ستاد مدیریت بحران جاسک و اداره بندر شهرستان با توجه به نزدیکی بخش لیردف با لنج صیادی پاکستانی موضوع را به بخشداری و شورای بخش اطلاع دادند تا نسبت به نجات لنج و ۲۴ خدمه آن اقدام شود.

وی اضافه کرد: ناخدا اسماعیل جهادروا و ناخدا اسحاق جهادروا از روستای بیاهی با وجود وزش باد و تلاطم دریا که مخاطره آمیز است برای نجات لنج گرفتار پاکستانی عازم دریا شدند و آن را در حدود ۱۲ تا ۱۵ مایلی ساحل پیدا کرده و به ساحل آوردند.

رییس شورای بخش لیردف افزود: حدود ساعت ۱۹ و ۱۵ دقیقه این لنج که موتور آن خراب شده و گرفتار باد و طوفان حاره‌ای شده بود به اسکله بیاهی رسید و پهلو داده شد.

میرزایی خاطر نشان کرد: خدمه لنج در این ۱۰ روز بدون آب و غذا مانده بودند که پیش‌بینی لازم برای رفع این مساله به عمل آمد.

وی عنوان کرد: این افراد تا زمان تعمیر موتور لنج مهمان بخش لیردف شهرستان جاسک هستند و پس از آن عازم کشور خود خواهند شد.

بخش لیردف با ۱۰۰ کیلومتر نوار ساحلی، ۲۲ هزار نفر جمعیت در شرق شهرستان جاسک واقع شده و شهرستان جاسک در فاصله ۳۲۰ کیلومتری شرق بندرعباس واقع شده است.