استاندار هرمزگان خبر داد؛

ساخت خانه‌های آسیب دیده بخش فین تا پایان سال

استاندار هرمزگان گفت: از امروز عملیات حفاری فوندانسیون خانه‌های آسیب دیده از زلزله فین آغاز شده است و تا پایان سال همه خانه‌ها تحویل مردم می‌شود.

به گزارش تیلا نیوز، مهدی دوستی پس از جلسه شورای اطلاع رسانی هرمزگان در مصاحبه با خبرنگار صداوسیما گفت: امیدواریم از اوایل دیماه امسال بخشی از این منازل به مردم تحویل داده شود.

وی افزود: امروز نخستین جلسه ستاد بازسازی تشکیل شد و این جلسه بصورت روزانه برای پیگیری و پیشبرد عملیات بازسازی مناطق زلزله زده برگزار می‌شود.

استاندار هرمزگان در خصوص اسکان موقت مردم در مناطق آسیب دیده از زلزله گفت: موضوع اسکان موقت مردم در همان شب وقوع زمین لرزه آغاز شد و با توجه به پس لرزه‌های زیاد، این حق را برای مردم این مناطق قائلیم که در منازل خود اسکان نداشته باشند و به همین علت به خانواده‌هایی که در مناطق رضوان و فین چادر دریافت نکرده اند چادر اختصاص می‌یابد.

دوستی گفت: پس از زلزله برای اسکان مردم کمپ‌هایی برپا شد که با توجه به استقبال نکردن مردم از این کمپ‌ها قرار شد چادر‌ها به مردم تحویل داده شود.

وی در خصوص آخرین وضعیت ارتباطی و زیرساختی در مناطق متاثر از زلزله هم گفت: خوشبختانه اکنون همه ارتباطات جاده‌ای و مخابراتی و آب و برق در این مناطق برقرار است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

استاندار هرمزگان افزود: خانه‌های خشت و گلی و نامقاوم در مناطق زلزله زده بخش فین نیز باید از نو ساخته شود و مسئولان نیز در خصوص انشعابات منازل نباید سختگیری داشته باشند.

دوستی با اشاره به تسهیلات ۱۸۰ میلیون تومانی قرض الحسنه و کمک بلاعوض ۷۰ میلیون تومانی به خانه‌های تخریب شده بر اثر زلزله فین گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مردم ممکن است توان بازپرداخت این وام را نداشته باشند، مقرر شد برای کمک به مردم این مناطق، صندوقی متشکل از صنایع بزرگ هرمزگان تشکیل شود.

در این جلسه شماره‌های ۳۳۶۱۰۷۴۸ و ۳۳۶۶۷۳۹۲ و ۳۱۷۱ برای دریافت مشکلات مردم مناطق زلزله زده با پاسخگویی ۲۴ ساعته اختصاص یافت و از این پس مردم مناطق آسیب دیده از زلزله بخش فین می‌توانند برای اطلاع و پیگیری مسائل و مشکلات خود با این شماره‌ها تماس بگیرند.