سامانه بارشی وارد هرمزگان می‌شود

کارشناس پیش بینی هواشناسی استان هرمزگان گفت: وضعیت جوی استان هرمزگان تحت تاثیر و فعالیت سامانه بارشی و رشد ابر پیش بینی می‌شود.

به گزارش تیلا نیوز، مرضیه سی سی پور در گفت و گو با ایسنا، افزود: از امروز تا ظهر سه شنبه ۱۸ آبان ماه، وضعیت جوی استان هرمزگان تحت تاثیر و فعالیت سامانه بارشی و رشد ابر پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان اظهار کرد: در برخی نقاط بویژه ارتفاعات و مناطق شمالی استان، بخش‌هایی از مناطق مرکزی و شرقی استان همچنین محدوده تنگه هرمز و سواحل، رگبار باران و رعد و برق و افزایش لحظه‌ای سرعت باد پیش بینی می‌شود.

وی بیان کرد: شرایط خلیج فارس و دریای عمان بطور کلی جهت تردد شناورها در بیشتر ساعات مساعد است، اما با توجه به احتمال افزایش لحظه‌ای سرعت باد در محدوده تنگه هرمز توصیه می‌شود تردد شناورها با احتیاط صورت پذیرد.

سی سی پور با اشاره به اینکه احتمال تقویت نقطه‌ای فعالیت سامانه نیز وجود دارد که توصیه می‌شود از صعود به ارتفاعات و تردد در حاشیه رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها اجتناب شود، خاطرنشان کرد: از نظر دمایی نیز نوسانات دمایی بین ۱ تا ۳ درجه سلسیوس پیش بینی می‌شود.