سبز شدن آب دریا در قشم ارتباطی با نشت میعانات گازی ندارد

رییس حفاظت محیط زیست قشم گفت:سبز شدن آب دریا در قشم ارتباطی با نشت میعانات گازی ندارد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از فارس، آب دریا در سواحل قشم چند روزی است که سبز شده و بیم آن می‌رفت که سبزشدن آب دریا ناشی از آلودگی شکست خط لوله باشد.

در همین راستا با رییس حفاظت از محیط زیست شهرستان قشم به گفت‌و‌گو پرداختیم تا دلیل تغییر رنگ آب دریا مشخص شود.

رییس حفاظت از محیط زیست شهرستان قشم گفت: پدیده بلوم جلبکی باعث سبزشدن رنگ اب دریا در سواحل قشم، خصوصا در مناطق جنوب شرقی تا جنوبی قشم شده است.

صادق رستمی در گفت و گو با خبرنگار فارس در قشم، بیان کرد: این پدیده با سردشدن هوا اتفاق می افتد و سرعت رشد جلبک ها به دلیل شرایط آب و هوایی و بارش باران افزایش یافته و یک منطقه را در بر می گیرد.

وی با بیان اینکه این پدیده با تغییر شرایط آب و هوایی و طی یک یا دو هفته از بین می رود، افزود: با مواج شدن دریا نیز امکان تکه تکه شدن این جلبک ها و از بین رفتن رنگی شدن آب وجود دارد.

رییس حفاظت از محیط زیست شهرستان قشم ادامه داد: این رویداد، مشکل خاصی برای محیط زیست ایجاد نمی کند و تنها صحنه هایی جذاب و دیدنی برای علاقمندان به حوزه محیط زیست رقم می زند.

وی ادامه داد: البته نشت میعانات گازی در دریا نیز آلودگی‌هایی ایجاد کرده که به اکوسیستم دریایی آسیب می زند اما دلیل اصلی تغییر رنگ آب در این روزها نمی‌باشد.

شهرستان قشم از 3 جزیره هنگام، لارم و قشم تشکیل شده و با تنوع گوناگون گیاهان، حیوانات، پستانداران، موجودات دریایی و پرندگان، زیستگاه بسیاری از گونه های نادر است.