ستاد مقابله با کرونا: ۶۰ درصد مردم در برخی استان ها برای تزریق واکسن حضور نیافتند

هم اکنون از ۱۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان ها، ۹۰ نفر بیش از ۷۰ سال سن دارند و ممکن است از بین آنها فقط ۱۰ نفر واکسن زده باشند که آنهم مربوط به دوز اول واکسن کرونا است که ممکن است تزریق کرده باشند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: آمارها نشان می دهد که در برخی استانها ۶۰ درصد مردم برای تزریق واکسن کرونا مراجعه نکرده اند ولی بیش از ۳۸ درصد واکسن زده اند.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایرنا، «علیرضا رئیسی» شنبه شب در برنامه تیتر امشب شبکه خبر افزود: به طور متوسط هم اکنون ۳۰ درصد افراد بالای ۵۵ سال به مراکز تزریق واکسن کرونا در استان های کشور مراجعه نکرده اند.

معاون وزیر بهداشت و درمان اظهار داشت: ویروس کرونا دلتا ۱۰ برابر ویروس ووهان چین قدرت سرایت پذیری دارد در حالی که هم اکنون در گروه های سنی مختلف در کشورمان برای زدن واکسن مراجعه نکرده اند و این در افزایش تعداد بیماران کرونایی در بیمارستان ها بسیار تاثیر گذار بوده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد : هم اکنون از ۱۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان ها، ۹۰ نفر بیش از ۷۰ سال سن دارند و ممکن است از بین آنها فقط ۱۰ نفر واکسن زده باشند که آنهم مربوط به دوز اول واکسن کرونا است که ممکن است تزریق کرده باشند.