سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس: مشکلات اشتغال جوانان و مجوزات صیادان در شرق هرمزگان باید حل شود

اشتغال در شرق استان هرمزگان از دریا تا دشت ها مردم در این منطقه از آن بهرمند هستند، در هر دو ناحیه هم دریا و هم خشکی با موانع و مشکلاتی روبرو هستیم.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات اشتغال جوانان و مجوزات صیادان در شرق هرمزگان باید حل شود.

به گزارش تیلا نیوز، سید نظام الدین موسوی در گفتگو با مهر، در تشریح هدف سفر اعضای این کمیسیون به شهرستانهای شرق هرمزگان بیان داشت: اشتغال در شرق استان هرمزگان از دریا تا دشت ها مردم در این منطقه از آن بهرمند هستند، در هر دو ناحیه هم دریا و هم خشکی با موانع و مشکلاتی روبرو هستیم.

موسوی با اشاره به اینکه، سفرهای نظارتی نمایندگان به استان‌های کشور که جهت رفع معضلات و درک بهتر مشکلات موجود در نقاط مختلف کشور صورت می‌پذیرد، خاطرنشان کرد: در همین راستا، روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این سفر دو روزه به شهرستان های رودان ، میناب ، سیریک، جاسک و بشاگرد در استان هرمزگان انجام شد.

وی اظهار کرد: یکی از مشکلات عدیده ای که در سفر امروز با آن مواجه بودیم ، کمبود و یا نبود مجوزهای اشتغالزایی به خصوص در بحث صید و صیادی است. نیاز است که در تشکیل شغل ها در این منطقه تجدید نظر شود و ساماندهی شود.

موسوی با بیان اینکه در سفر امروز خیلی از مشکلات پیگیری کردیم ، که جهت رفع نهایی به کمیسیون اصل نود مجلس ارجاع داده می شود، افزود: مجلس ابزار نظارتی بالایی دارد که اهرمی برای اجرای مصوبات کمیسیون ها است، که می تواند ضریب اجرای این مصوبات را نیز بالا ببرد.

وی گفت: معمولا دولت ها همه چیز را در مرکز کشور می بینند ،و اگر این رویکرد عوض نشود ، یقینا کشور به پیشرفت متوازن نخواهد رسید.

موسوی، کمیسیون اصل نود مجلس را شمشیر برنده ای در جهت حل مشکلات عنوان کرد و افزود : کمیسیون اصل نود مجلس تا کنون تمام اقداماتی که انجام داده است در جهت رفع مشکلات مردم بوده است.

وی استان هرمزگان را به عنوان یک سند ملی و فرا ملی نام بردند و تاکید کرد: دولتها باید مردم را در اجرای برنامه های ملی و منطقه ای دخیل دهند، و زمینه مشارکت مردم در پروژه های ملی و محلی در جهت توانمند سازی جوامع محلی بکار بگیرند.

وی اظهار داشت: تا کنون دانشگاه ها و مسئولان دانشگاه ها همیشه تلاش داشته اند که برای خود جایگاهی پیدا کنند، در صورتی که در جهت توسعه منطقه اثر گذار نبوده اند.

وی اشاره ای داشت به اینکه، باید در شهرستان میناب یک واحد دانشگاه جدید ایجاد شود ، تصریح کرد: با ایجاد این دانشگاه که در حوزه های کشاورزی، آب و محیط زیست فعالیت داشته باشند، در جهت آبادانی و توسعه کل منطقه شرق استان هرمزگان و سواحل مکران گام بردارند.