رئیس آموزش و پرورش استثنایی هرمزگان خبرداد؛

سنجش سلامت۲۶ هزار دانش آموز هرمزگانی بدو ورود به دبستان

رئیس آموزش و پرورش استثنایی هرمزگان گفت: از آغاز اجرای طرح سنجش سلامت تاکنون در استان ۲۶ هزار دانش آموز بدو ورود به دبستان سنجش شدند.

به گزارش تیلا نیوز، شهباز بارانی صبح امروز با بیان اینکه سنجش کودکان بدو ورود به دبستان تا آخر شهریور ادامه دارد، افزود: پیش بینی کرد امسال حدود ۴۱ هزار نوآموز برای ورود به دبستان در استان در طرح سنجش شرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه برای تسهیل در سنجش و رعایت شیوه نامه های بهداشتی، سامانه نوبت گیری راه‌اندازی و نوآموزان از طریق مدرسه نوبت گیری می‌شوند، اضافه کرد: ماسک و دستکش در پایگاه‌ها در نظر گرفته شده است و پس از سنجش هر کودک، کلاس ضدعفونی می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی هرمزگان از والدین خواست در ساعت مشخص شده فقط یک نفر همراه نوآموز به پایگاه‌های سنجش مراجعه کرده و حتماً از ماسک و دستکش استفاده کنند.

بارانی با اشاره به اینکه امسال ۳۳ پایگاه ثابت، سیار و تخصصی برای سنجش کودکان در استان در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: امسال ۲۰ هزار دانش آموز پایه اول دبستان و ۴۰ هزار کودک بدو ورود به دبستان در استان هستند.

وی با بیان اینکه برای سنجش نو آموزان همراه داشتن کارت واکسن، اصل شناسنامه پدر و مادر و معرفی نامه مدرسه ضروری است، خاطرنشان کرد: هزینه سنجش نو آموزان امسال ۵۰ هزار تومان است که فقط با کارت بانکی قابل پرداخت است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان با اشاره به اینکه نوآموزان بدو ورود به دبستان حتماً باید در طرح سنجش سلامت شرکت کنند و اگر نوآموزی در طرح سنجش سلامت مورد ارزیابی قرار نگرفته باشد، ثبت‌نام آن‌ها در مدارس با مشکل روبرو می‌شود، بیان کرد: در طرح سنجش سلامت، نوآموزان از نظر بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری و آمادگی تحصیلی ارزیابی می‌شوند.