سرپرست روابط عمومی شرکت گاز استان هرمزگان خبر داد ؛

شبکه گازطبیعی در هرمزگان پایدار است

سرپرست روابط عمومی شرکت گاز استان هرمزگان از پایداری جریان گاز طبیعی در مناطق زلزله زده این استان، خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز، سید مجید رضوی، ضمن اشاره به وقوع زلزله ۶.۱ ریشتری در این استان، از پایداری جریان گاز طبیعی در مناطق زلزله زده اخیر، خبر داد وافزود: در همان ساعات اولیه پس از وقوع زلزله، همکاران ما در واحد بازرسی فنی و نشت یابی به مناطق زلزله زده، اعزام شدند.

رضوی، ادامه داد: باتوجه به بررسی های انجام شده همکاران ما از تاسیسات و شبکه های گازرسانی در مناطق زلزله زده، تاکنون هیچ گزارشی از آسیب و یا نشتی گاز مشاهده نشده، جریان گاز طبیعی در استان پایداراست و در همین زمینه به ساکنین زلزله زده، آرامش خاطر می دهیم که دغدغه ای در زمینه گاز طبیعی، وجود ندارد.

سخنگوی شرکت گاز هرمزگان، بیان داشت: همکاران ما در واحد پست امداد و اتفاقات گاز نیز به صورت ۲۴ ساعته در آماده باش کامل جهت ارایه خدمات رسانی هستند و باتوجه به اجرای پروژه خط انتقال گاز به شهرستان بندرلنگه و روستاهای تابعه آن، این پروژه نیز بدون هیچ وقفه ای در حال اجراست.

گفتنی است، برابر اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زلزله‌ای به بزرگی۶.۱ ریشتر در ساعت ۲ و ۲ دقیقه بامداد یازدهم تیر ماه ۱۴۰۱ حوالی شهرستان بندر خمیر را لرزاند.

این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین رخ داد و کانون این زلزله در۳۴ کیلومتری بندر خمیر، ۴۱ کیلومتری شهر کنگ و ۴۸ کیلومتری بندر لنگه بوده و در نقاط مختلفی از استان نیز احساس شد.