شروع ساعت کاری کارکنان دولت از ۱۵ خرداد ۶ صبح است

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: شروع ساعت کاری کارکنان دولت از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور ۶ صبح است.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، میثم لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با تغییر ساعت کار کارکنان دولت از خرداد ماه تصریح کرد: در سال‌های گذشته هم ساعت کار کارکنان از ۷ صبح آغاز می‌شد، اما امسال باتوجه به اینکه تغییر ساعت نداریم، آغاز ساعت کاری از ۶ و طبق روال گذشته است.

وی افزود: در سال گذشته نیز این تغییر ساعت کارکنان از اول خرداد اعمال شد، ولی امسال از پانزدهم خرداد شاهد آن هستیم، زیرا مدارس عملا تعطیل شده‌اند و برای عمده کارکنان دولت که معلمان آموزش و پرورش هستند، این مشکل حل خواهد شد.

لطیفی تصریح کرد: هماهنگی لازم در تهران و کلانشهر‌ها برای مسئله مترو و جابجایی انجام شده تا ساعت به گونه‌ای تنظیم شوند که با مشکلی برای جابه جایی از اطراف شهر مواجه نشوند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی با اشاره به مسئله بهره وری گفت: در دنیا مطالعاتی در مورد تنظیم ساعت کار با نور افتاب انجام شده است. امسال از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور این شرایط را داریم، اما از ۱۵ شهریور این تغییر ساعت به حال قبل برخواهد گشت که برای دستگاه‌های متعدد متفاوت است.

لطیفی بیان کرد: تغییر ساعت کاری کارکنان دولت از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور اعمال خواهد شد.