شروع پرقدرت مهدوی‌کیا با تیم ملی امید در مقدماتی آسیا

تیم ملی فوتبال امید ایران با پیروزی ۴ بر صفر مقابل تیم ملی نپال، مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا در تاجیکستان را استارت زد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایسنا، مسابقات مقدماتی قهرمانی زیر ۲۳ سال فوتبال آسیا در گروه B، ظهر امروز در تاجیکستان آغاز شد و تیم ملی ایران و نپال از ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران در شهر دوشنبه به میدان رفتند که این دیدار با ۴ گل به نفع شاگردان مهدی مهدوی‌کیا تمام شد.

گل‌های این بازی را مهدی لموچی در دقیقه ۴۶ و حسین نخودکار در دقیقه ۷۶ و ۷۷ و یاسین سلمانی در دقیقه ۹۲ به ثمر رساند. هم‌چنین یاسین سلمانی در نیمه نخست پنالتی تیم ملی را از دست داد. نکته جالب توجه درخشش حسین نخودکار بود که از دقیقه ۶۰ وارد زمین شد و دو بار برای تیم ملی گلزنی کرد.

تیم ملی ایران در این دیدار با ترکیب علیرضا رضایی، احمد رضا جلالی (سبحان خاقانی، دقیقه ۴۶)، سامان فلاح، محمد سلطانی‌مهر (امید حامدی‌فر، تعویض ۸۴)، مهدی هاشم نژاد، یاسین سلمانی، میلاد کر (محمدامین حزباوی، دقیقه ۸۴)، مهدی لموچی، علیرضا باویه (حسین نخودکار، دقیقه ۶۰)، آریا برزگر (فرزان دانا، دقیقه ۷۵) و محمد مهدی محبی به میدان رفت.

با این پیروزی تیم ملی ایران با سه امتیاز به صورت موقت به رتبه نخست گروه خود صعود کرد. در دیگر بازی این گروه از ساعت ۱۷:۳۰ٰ تاجیکستان و لبنان به میدان می‌روند.

دومین بازی تیم ملی فوتبال امید ایران نیز روز پنج شنبه ششم آبان برابر لبنان برگزار خواهد شد و در بازی دوم تاجیکستان با نپال رو به رو خواهد شد.

این مسابقات در ۱۱ گروه برگزار می‌شود که ۱۱ تیم صدرنشین به همراه «۴ تیم برتر دوم» به همراه ازبکستان (میزبان) در خرداد ۱۴۰۱ در مسابقات نهایی شرکت خواهند کرد.

برنامه بازی‌های باقی مانده تیم ملی امید به این شرح است:

🔸پنج‌شنبه ۶ آبان

لبنان- ایران/ ساعت ۱۶ به وقت محلی (۱۴:۳۰ به وقت تهران) – استادیوم دوشنبه

یک‌شنبه ۹ آبان

ایران- تاجیکستان/ ساعت ۱۹ به وقت محلی (۱۷:۳۰ به وقت تهران) – استادیوم دوشنبه