شمار مسافرت‌های دریایی در هرمزگان به مرز ۴ میلیون نفر رسید

بیش از سه میلیون و ۹۹۴ هزار مسافر و گردشگر از ۲۵ اسفند‌ماه سال گذشته تا پایان روز ۱۳ فروردین‌ماه جاری در استان جابه‌جا شدند.

به گزارش تیلا نیوز، اسماعیل مکی‌زاده دبیر طرح تسهیل سفر‌های دریایی نوروز ۱۴۰۳ در هرمزگان اظهار کرد: ۳ میلیون و ۹۹۴ هزار و ۶۸۹ مسافر و گردشگر از ابتدای طرح تسهیل سفر‌های دریایی ۱۴۰۳ از طریق بنادر مسافری وارد جزایر استان شدند.

اسماعیل مکی‌زاده افزود: از این تعداد سه میلیون و ۳۸۱هزارو ۶۷۵ مسافر و ۶۱۳ هزارو ۱۴ نفر گردشگر بودند.

وی در ادامه گفت: از این تعداد مسافر ۳۵هزار و ۴۰۴ مسافر از طریق بندر آفتاب و ۲۹۴ هزارو ۱۵۹ مسافر از بندر مسافری شهید حقانی بندرعباس به مقاصد جزایر قشم و هرمز رفت‌و آمد کردند.

به گفته مکی‌زاده؛ از مجموع مسافرانی که در این بازه زمانی از طریق بنادر مسافری وارد جزایر استان شدند، ۱۴۹هزارو ۸۷۸ نفر آنها بین بنادر پهل، لافت و جزیره قشم جابه‌جا شدند.

دبیر طرح تسهیل سفر‌های دریایی نوروز ۱۴۰۳ در هرمزگان تصریح کرد: این تعداد مسافر و گردشگر به وسیله ۸۹ هزارو ۳۲۰ شناور مسافری و گردشگری در مسیر‌های دریایی استان هرمزگان رفت‌وآمد کرده‌اند.

معاون دریایی بنادر هرمزگان گفت: در این مدت نیز ۶۳۳ هزار و ۲۰۲ دستگاه خودرو از طریق شناور‌های لندینگ‌کرافت از سرزمین اصلی به مقصد جزایر قشم و کیش و برعکس جابه‌جا شدند.

مکی‌زاده، آمار تردد مسافران از اسکله شهید ذاکری قشم را بیش از ۲۶۹ هزار اعلام کرد و ادامه داد: از ابتدای طرح سفر‌های دریایی نوروز ۱۴۰۳ تا پایان روز ۱۳ فروردین‌ماه جاری نیز ۹۰ هزارو ۱۳ مسافر و هشت هزار و ۴۴۸ گردشگر از طریق بنادر و اسکله‌های مسافری و گردشگری استان جابه‌جا و از مناطق تفریحی و گردشگری آن بازدید کردند.

طرح تسهیل سفر‌های نوروزی از ۲۵ اسفندماه سال ۱۴۰۲ آغاز و تا فردا چهارشنبه ۱۵ فروردین‌ماه سال ۱۴۰۳ ادامه دارد.

در اجرای این طرح در مجموع ۶۰۷ شناور مسافری و گردشگری به منظور جابه‌جایی۱۳ هزار و ۷۲۸ مسافر و گردشگر و حمل یک‌هزار و ۸۹۲ خودرو فعال شده است.