شهردار میناب: پارک ملت میناب مرکز کاشت انبه می شود/آیین سنتی میناب‌ را مستندسازی می‌کنیم

شهردار میناب گفت: پارک ملت مرکز کاشت انبه شهرستان خواهد شد و نزدیک ۴۰ تا ۵۰ نوع نهال انبه شناسنامه‌دار در این محل کاشته می‌شود.

به گزارش تیلا نیوز، حبیب‌الله سهرابی در حاشیه جشنواره شکرگزاری انبه و یاسمین گل با بیان اینکه یک هزار نهال انبه و گل یاسمین در این شهر کاشته می‌شود، افزود: از اول مهر کار کاشت این نهال‌ها انجام می‌شود. نهال‌ها سفارش داده شده و در حال تولید است و به مرور در بلوارها و پارک‌ها کاشته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پارک ملت مرکز کاشت انبه شهرستان خواهد شد، اضافه کرد: نزدیک ۴۰ تا ۵۰ نوع نهال انبه شناسنامه‌دار در این محل کاشته می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در شهرستان میناب طی ماه‌های مختلف آیین‌های سنتی متفاوتی برگزار می‌شود، عنوان کرد: ماندگاری این مراسمات به مردمی بودن آنها است و خوشبختانه شاهد استقبال پرشور مردم هستیم.

وی با بیان به اینکه دبیرخانه جشنواره شکرگزاری انبه و یاسمین گل مینای به زودی راه‌اندازی می‌شود، افزود: قصد داریم آیین سنتی میناب‌ را مستندسازی کنیم. به زودی شهرداری کتابچه‌ای از اقداماتی که در این راستا انجام شده است، منتشر خواهد کرد.

شهردار میناب با اشاره به اینکه همچنان پیگیر ثبت ملی این جشنواره هستیم، بیان کرد: ایجاد شادی و نشاط جمعی یکی از اهداف برپایی این جشنواره است. مردم در رده‌های سنی مختلف و به صورت خانوادگی برای شناساندن آیین سنتی به فرزندانشان از این مراسمات استقبال می‌کنند.