شوم‌ ترین روز کرونایی در هرمزگان /۲۰ نفر دیگر قربانی کرونا شدند

بنابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در ۲۴ ساعت اخیر متاسفانه کرونا جان ۲۰ بیمار دیگر را گرفته و شمار جان باختگان به ۱۶۶۶ نفر رسیده است.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، بی تدبیری محض از سوی مسئولان و مدیران امر بهداشت کشور موجب شده هرمزگان روزهای سیاه کرونایی را یکی پس دیگری تجربه کند.

در هفته اخیر موج شدیدی از کرونا هرمزگان را در برگرفته به نحوی که ظرفیت پذیرش بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان تکمیل شده و تمامی بخش‌ها مملو از بیمار بستری هستند.

یکی دیگر از آمار بسیار نگران کننده میزان جان باختگان کرونایی در هرمزگان است، در حالتی بسیار خطرناک در هفته اخیر هرمزگان شاهد جان باختن 76 بیمار بوده که رقمی بی سابقه بوده و در صورت عدم تدبیر لازم و به موقع می‌تواند فاجعه کرونایی برای این استان رقم بخورد.

در همین زمینه دکتر فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به وضعیت فوق بحرانی هرمزگان در مواجهه با کرونا گفت: شرایط این استان بسیار حاد است.

وی افزود: امروز سیاه ترین روز کرونایی هرمزگان رقم خورد و شاهد جان باختن 20 هم استانی شامل (11زن و 9مرد 31 تا 90ساله در قشم(9نفر)، میناب(3نفر)، سیریک(2نفر)، بندرعباس(2نفر)، رودان، بندرخمیر، بشاگرد، جاسک) بودیم که در نوع خود بی سابقه است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با این آمار تعداد جان باختگان به رقم 1666 نفر رسید و اگر وضعیت به همین شکل باشد شاید بازهم شاهد این روزهای سیاه باشیم.

وی تصریح کرد: در شبانه روز گذشته 290 بیمار کرونایی در بخش‌های مختلف کرونایی پذیرش شدند و شمار افراد بستری نیز به رمورد 1168 نفر رسیده که این نیز رکوردی در نوع خود است.