شیوع بیماری‌های ویروسی در هرمزگان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از شیوع بیماری‌های ویروسی از جمله آنفلوآنزای نوع A و B در استان خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فاطمه نوروزیان گفت: این روز‌ها علاوه بر کرونا، بیماری‌های ویروسی دیگر از جمله آنفلوآنزای نوع A و B، بوکا ویروس و رینو ویروس در سطح استان به ویژه بین دانش آموزان شیوع پیدا کرده است.

نوروزیان گفت: شیوع بوکا ویروس و رینو ویروس سبب شده تا دانش آموزان زیادی با علائم تب، دل درد، تهوع، استفراغ و یا علائم گوارشی به مراکز درمانی مراجعه کنند.

او گفت: گردش ویروس آنفلوآنزای نوع A بیشتر از نوع B است.

🔰رعایت نکردن قرنطینه علت شیوع بیماری های ویروسی

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه  رعایت نکردن قرنطینه یکی از دلایل اصلی شیوع بیماری‌های ویروسی است، گفت: بسیاری از دانش آموزان با وجود داشتن علامت در کلاس درس حضور پیدا می‌کنند و موجب انتقال بیماری به همکلاسی‌های خود می‌شوند.

نوروزیان گفت: اگر دانش آموز در منزل استراحت نکند، بیماری سخت تری می‌گیرد، دوره درمانش طولانی‌تر می‌شود و دیگران را نیز آلوده می‌کند.

او گفت: اگر فردی آنفلوآنزای نوع A بگیرد ممکن است به دلیل حال عمومی بد مجبور شود بین ۵ تا ۷ روز در منزل بماند.

🔰راه های پیشگیری از ابتلا به بیماری های ویروسی

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: واکسیناسیون، شست وشوی مرتب دست ها، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و قرنطینه به موقع بیماران، راه‌های اصلی پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های ویروسی است.

نوروزیان با بیان اینکه اکنون بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوآنزا است، گفت: واکسن آنفلوآنزا با قیمت ۲۱۱ تا ۲۲۰ هزار تومان در داروخانه‌های استان عرضه می‌شود.

او گفت: توصیه می‌شود که خانم‌های باردار، سالمندان، کودکان بالای ۶ ماه تا زیر ۵ سال و بیماران زمینه‌ای واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند.