صادق محرمی؛ جام‌دارترین بازیکن ایرانی در اروپا

مدافع ایرانی در هفتمین سال فوتبال خود به هفتمین قهرمانی در لیگ رسید.

به گزارش تیلا نیوز و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، صادق محرمی مدافع ایرانی در هفتمین سال دوران فوتبال خود نیز توانست عنوان قهرمانی را به دست بیاورد. او در ۲۷ سالگی هفت عنوان قهرمانی در لیگ دارد که بسیاری از بازیکنان ایرانی نتوانسته‌اند به آن برسند.

دیناموزاگرب امسال در فصل ۲۳-۲۰۲۲ توانست در لیگ ۱۰ تیمی کرواسی بالاتر از هایدوک اشپیلت قرار گیرد و عنوان قهرمانی را به دست بیاورد. این پنجمین قهرمانی پیاپی صادق محرمی با دیناموزاگرب در فوتبال کرواسی است.

این قهرمانی همچنین باعث شد تا محرمی تعداد قهرمانی‌های خود را با دیناموزاگرب به ۸ قهرمانی برسد. (۵ قهرمانی در لیگ، یک جام حذفی و دو سوپر جام) به این ترتیب صادق محرمی بالاتر از سردار آزمون، جام‌دارترین بازیکن ایرانی در فوتبال اروپا لقب گرفت.

اگر بایر لورکوزن بتواند امسال قهرمانی در لیگ اروپا را به دست بیاورد، آزمون بار دیگر به صدر این فهرست راه خواهد یافت.

🔸جام‌دارترین بازیکنان ایرانی در اروپا:

۱- صادق محرمی ۸ قهرمانی

۲- سردار آزمون ۷ قهرمانی

۳- مهدی طارمی ۵ قهرمانی

۴- وحید هاشمیان ۴ قهرمانی

محرمی که دو بار نیز با پرسپولیس عنوان قهرمانی در لیگ ایران را به دست آورده بود، حالا در هفت فصل اخیر به هفت قهرمانی در لیگ رسیده و همین باعث شده است تا برخی او را با نمونه موفق خارجی در این زمینه یعنی کینگزلی کومان، هافبک فرانسوی بایرن مونیخ مقایسه کنند.

کینگزلی کومان نیز در ۱۰ فصل اخیر به ۱۰ قهرمانی در لیگ رسیده است و در صورتی که بایرن مونیخ در این فصل نیز فاتح بوندسلیگا شود به رکورد خیره کننده ۱۱ قهرمانی در لیگ در ۱۱ فصل اخیر می‌رسد.

محرمی اولین بازی خود را برای تیم ملی ایران مقابل ازبکستان در سال ۲۰۱۸ انجام داد و تاکنون ۲۶ بازی ملی در کارنامه خود دارد. او در این سال‌ها در لیگ کرواسی ۷۳ بار برای تیم خود به میدان رفته است. او همچنین ماه قبل به رکورد ۱۰۰ بازی با پیراهن دیناموزاگرب در تمام رقابت‌ها رسید و به همین خاطر از او تجلیل شد.