صرفه جویی ۸ میلیاردی در ساخت و بازسازی قطعات دستگاه جت پرشر در نیروگاه بندرعباس

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس از ساخت و بازسازی قطعات دستگاه جت پرشر، برای اولین بار در این نیروگاه با صرفه جویی ۸ میلیارد ریالی، خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز، داریوش محمودی مدیرعامل نیروگاه بندرعباس اظهارداشت: باتوجه به وضعیت نامساعد لوله های کندانسور  واحدها و همچنین افت شدید خلا ناشی از گرفتگی لوله ها که منجربه کاهش محسوس بار تولیدی می شود،  شست و شوی لوله های کندانسور ، با دستگاه جت پرشر با فشار بالا در تعمیرات دوره ای واحدها انجام می شود.

وی بیان داشت: در سال های گذشته نیروگاه بندعباس با اجاره دستگاه جت پرشر اقدام به جت لوله های این مبدل می کرد، که محتمل هزینه زیادی می شد، لذا اقدامات لازم جهت تعمیر دستگاه و ساخت قطعات مورد نیاز در دستور کار قرار گرفت.

محمودی گفت: این دستگاه محصول آلمان است که در زمان تحریم های موجود و هزینه بسیار بالای خرید قطعات، به دلیل اشکالات فنی به مدت پنج سال از مدار خارج بود، که با همت متخصصان این نیروگاه و باهدف صرفه جویی و کاهش هزینه، نسبت به ساخت و بازسازی قطعات آن، در داخل کشور اقدام شد.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس بیان کرد: باساخت قطعاتی مانند پلانجر، پیستونها، یاتاقانها، سوپاپها و فنرهای با قطرهای مختلف در این دستگاه، بالغ بر ۸۰ درصد صرفه جویی ریالی صورت گرفت.

وی در پایان افزود: نیروگاه بندرعباس با ۶ واحد تولیدی و با مجموع ظرفیت یک‌هزارو ۳۲۰ مگاوات‌ساعت بزرگ‌ترین نیروگاه جنوب‌شرق کشور است که ضمن تولید پایدار انرژی حیاتی برق و پشتیبانی از شبکه سراسری، بخش زیادی از قطعات موردنیاز خود را با تکیه بر دانش، تجربه و تخصص کارکنان خود مورد طراحی، ساخت و بازسازی قرار می‌دهد.