صعود تیم ملی بسکتبال ایران در رنکینگ فیبا

در جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) تیم ملی ایران با یک پله صعود رتبه بیستم جهان و دوم آسیا را به خود اختصاص داد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از خبرگزاری برنا، در جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) و پس از پایان مسابقات انتخابی جام جهانی در اتفاقی قابل توجه تیم ملی اسپانیا به رده یک دنیا صعود کرد و بعد از سال‌ها با پایان دادن به سلطه آمریکا جای این کشور را گرفت.

با وجودی که بیش از ۱۲ سال رنک یک دنیا در انحصار ایالات متحده آمریکا قرار داشت اما برای نخستین بار و پس از سال ۲۰۱۰ اسپانیا تنها دومین تیمی است که از سال ۲۰۱۰ در صدر جدول جای گرفته است.

در این رده‌بندی اسپانیا با ۷۵۸.۶ امتیاز در صدر جای دارد. پس از آن ها ایالات متحده آمریکا با ۷۵۷.۵ قرار دارد. استرالیا، آرژانتین، فرانسه، صربستان، اسلوونی، لیتوانی، یونان و ایتالیا بدون تغییر در رده‌های سوم تا دهم هستند.

همچنین در این رده‌بندی تیم ملی ایران با وجود شکست خانگی مقابل چین و برتری مقابل استرالیا با یک پله صعود در رتبه بیستم قرار دارد. ضمن اینکه شاگردان ارمغانی پس از استرالیا و بالاتر از چین و ژاپن رده دوم آسیا را به خود اختصاص داده‌اند.