برای نخستین بار در تاریخ شطرنج ایران؛

صعود طباطبایی به جمع ۱۶ بازیکن برتر جام جهانی شطرنج

ملی‌پوش شطرنج ایران با پیروزی در جام جهانی شطرنج برای نخستین بار در تاریخ شطرنج ایران به جمع ۱۶ بازیکن برتر این رقابت‌ها راه یافت.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایسنا، دیدار دوم از مرحله چهارم رقابت‌های جام جهانی شطرنج در سوچی روسیه پیگیری شد و سه شطرنج‌باز ایران به مصاف حریفان خود رفتند.

محمدامین طباطبایی که روز گذشته در دور چهارم این رقابت‌ها به پیروزی دست یافته بود، مقابل سوپر استاد بزرگ پنتالاهری‌ کرشنا، قهرمان آسیا از کشور هند، برای صعود به مرحله پنجم فقط نیاز به یک تساوی داشت. طباطبایی توانست در بازی دوم در ۱۱۵ حرکت، رقابت را به تساوی بکشاند تا با تاریخ‌سازی به دور بعد صعود کند.

استاد بزرگ پویا ایدنی دیگر شطرنج‌ باز ایران در مقابل استاد بزرگ لهستانی در بازی اول از مرحله چهارم به تساوی رسید اما در دور دوم شطرنج‌ باز ایران نتوانست از سد حریف قدرتمند لهستانی‌اش بگذرد و در نهایت از رفتن به مرحله پنجم جام جهانی بازماند.

سارا سادات خادم‌الشریعه هم که در این رقابت‌ها حضور دارد در دور اول همانند پویا ایدنی بازی را مقابل حریفش به تساوی کشاند اما در دور دوم نتوانست در مقابل استاد بزرگ تان ژونئی، قهرمان اسبق جهان به پیروزی دست پیدا کند تا این شطرنج باز هم از صعود به مرحله پنجم باز بماند.