مدیرکل محیط زیست هرمزگان؛

صنایع هرمزگان در راستای کاهش آلودگی‌های صنعتی تلاش کنند

مدیرکل محیط زیست هرمزگان گفت: صنایع هرمزگان با برنامه‌ریزی مدون و سنجیده، علاوه بر راه‌اندازی زنجیره تولید باید در راستای کاهش آلودگی‌های صنعتی محیط زیست تلاش کنند.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایسنا، حبیب مسیح تازیانی مدیرکل محیط زیست هرمزگان، امروز دوشنبه ۲۱خرداد، در آئین گرامیداشت روز جهانی محیط زیست که در سالن همایش نفت ستاره خلیج‌فارس برگزار شد، اظهار کرد: از آنجایی که تولید از مهمترین اولویت‌های صنایع هرمزگان تلقی می‌شود، اما نگاه‌ها به سمت آلودگی‌های زیست محیطی تولید شده توسط این صنایع نیز جلب می‌شود.

وی افزود: صنایع هرمزگان با برنامه‌ریزی مدون و سنجیده، علاوه بر راه‌اندازی زنجیره تولید باید در راستای کاهش آلودگی‌های صنعتی محیط زیست تلاش کنند.

به گفته مسیح تازیانی، آلودگی های واحدهای صنعتی تأثیر بسزایی بر روی محیط زیست می‌گذارد.

وی با بیان دغدغه‌های موجود در خصوص آلودگی‌های ایجاد شده توسط صنایع بیان کرد: امیدواریم در آینده‌ای نزدیک، منطقه غرب بندرعباس به منطقه سبز تبدیل شود.

مدیرکل محیط زیست هرمزگان اذعان داشت: پرسنل صنایع هرمزگان و شهروندان هر کدامشان به نوعی در بهبود محیط زیست سهیم هستند.

وی به عملکرد دولت سیزدهم در حوزه محیط زیست پرداخت و گفت: در دولت سیزدهم نگاه خوبی به محیط زیست وجود دارد نگاه ما بر توسعه محیط زیست طبیعی است و کارهای ارزشمندی در این زمینه‌ انجام شده است.

مدیرکل محیط زیست هرمزگان گفت: تدوین طرح‌های مدیریتی در مناطق حفاظت شده، ساخت ۷ پاسگاه محیط بانی جدید، تجهیز پاسگاه‌های محیط‌بانی و مراکز اطفا حریق و افتتاح ۱۰۱ خانه محیط زیست از مهم‌ترین اقدامات در دولت سیزدهم بوده است.