طارمی در جمع ۷ ستاره پر فروغ آسیایی فوتبال اروپا

مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان در لیست ۷ ستاره فوتبال آسیا قرار گرفت که انتظار می‌رود در فصل پیش روی فوتبال اروپا بدرخشند.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، شبکه «ESPN» در گزارشی با عنوان «هفت ستاره آسیایی برای تماشای فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳ در فوتبال اروپا» به ستارگانی پرداخت که از قاره آسیا در لیگ‌های اروپایی خواهند درخشید.

مهدی طارمی مهاجم ملی پوش کشورمان و عضو باشگاه پورتو جزو ۷ ستاره آسیایی فوتبال اروپا انتخاب شد که انتظار می‌رود در فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳ بدرخشد.

این رسانه درباره ستاره ایرانی، نوشت: شاید بازی‌های مهدی طارمی، مهاجم ایرانی در پرتغال در مقایسه با سایر ستارگان آسیایی کمتر در توجه قرار گیرد، اما به طور قطع او را از حضور در کانون توجه با پورتو – قهرمان کنونی لیگ برتر پرتغال منع نکرده است.

طارمی که در سه فصل گذشته در تیم منتخب لیگ پرتغال انتخاب شده و برنده جایزه بهترین گلزن فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ این لیگ نیز بوده است. زمانی که هنوز در تیم ریو آوه بود، ثابت کرد که بازیکن توانمندی است. گل تماشایی او مقابل چلسی در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا قدرت او را بیش از پیش نشان داد.

نام این بازیکن ۳۰ ساله بار‌ها با برخی از باشگاه‌های بزرگ اروپایی مرتبط بوده، اما در حال حاضر در پورتو باقی مانده است و در اندیشه هدایت تیم ملی ایران در جام جهانی امسال در کنار ستاره دیگر تیم ملی ایران سردار آزمون بازیکن بایرلورکوزن است.

تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ یک تساوی ارزشمند مقابل پرتغال کسب کرد و تنها برابر اسپانیا شکست خورد. شکست مغرب در دوره گذشته جام جهانی به آن‌ها این باور را می‌دهد که می‌توانند در نوامبر مقابل تیم‌هایی مانند انگلیس، آمریکا و ولز سربلند خارج شوند.

۶ ستاره آسیایی دیگر فوتبال آسیا در گزارش «ESPN» به شرح زیر است: سون هیونگ مین (تاتنهام)، کیم مین جائه (ناپولی)، تاکومی مینامینو (موناکو)، میتوما (برایتون)، زیدان اقبال (منچستر یونایتد) و کونگ‌های (پائو فرانسه).