طوفان دریایی بندرهای مسافری و گردشگری قشم را تعطیل کرد

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: بندر مسافری شهید ذاکری و اسکله‌های گردشگری قشم به دلیل طوفان دریایی امروز جمعه تا اطلاع بعدی تعطیل است.

به گزارش تیلا نیوز، علی اشتری افزود: تمام ترددهای مسافری از بندر شهید ذاکری قشم به مقصد بندرعباس و جزایر لارک و هرمز متوقف شده است.

وی ادامه داد: پایش دریا به صورت مستمر انجام می‌گیرد و در صورت فراهم شدن شرایط، این بندر فعال می‌شود.

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم تصریح کرد: اسکله‌های گردشگری به دلیل طوفان امروز فعالیت نخواهد کرد و مردم از تجمع در اسکله‌های گردشگری شیب دراز و کندالو خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: تردد از طریق لندینگ‌کرافت در بنادر لافت و پُهل برقرار است و مسافران می‌توانند از این مسیر به سرزمین اصلی تردد کنند.

اشتری افزود: صیادان در اطراف جزایر و سواحل بندرهای قشم، لارک، هرمز و هنگام از هرگونه فعالیت صیادی خودداری کنند.

وی درباره وضعیت دریا نیز گفت: هم اکنون سرعت بادهای جنوب غربی تا شمال غربی در شمال قشم، درگهان، هرمز، لارک و بندرعباس به ۳۵ نات می‌ رسد.

رییس اداره بنادر و دریانوردی افزود: ارتفاع امواج در این مناطق هشت پا و وسعت دید به پنج کیلومتر رسیده‌است.

وی ادامه داد: در جنوب و غرب قشم، باسعیدو، دوستکو، لافت و هنگام نیز ارتفاع موج به ۹ پا رسیده‌است.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.